Забіг сперматозоїдів: кого дискваліфікують?

У здорового чоловіка щодня утворюється близько 200 мільйонів сперматозоїдів, половина з яких – порожні бульбашки. Решта хоч і вправні бійці, але дійти до фінішу зможуть не всі. Чому?

Віталій АНТОНЮК, уролог, лікар-уролог, лікар УЗД

“Оцінити фертильність чоловіка, виявити захворювання та гормональні порушення можливо за допомогою спермограми – докладного аналізу еякуляту”.

 

Хто гальмує?

Сперматогенез – природний у чоловічому організмі процес творення дітородного секрету. В спермі міститься генетичний матеріал майбутнього батька, і від її якості та спритності сперматозоїдів залежить можливість продовження роду. Існують реальні перепони на шляху до демографічного вибуху:

  • Шкідливі звички. Куріння та надмірне вживання алкоголю – вороги якісної сперми. Бійтеся.
  • Перегрів. Ідеальна температура для «пуголовків» – до 34° С. Любителі добряче попаритись у лазні чи в гарячій ванні провокують погіршення якості сперми. Іще один фактор ризику – підігрів сидінь в авто.
  • Тісна білизна та джинси. Через порушення кровотоку до яєчок не надходить достатня кількість поживних речовин та кисню, і сперматозоїди вирушають на лаву запасних.
  • Проблеми зі здоров’ям. Поза грою сперматозоїди можуть опинитися через захворювання простати, застійні явища в малому тазу та гормональні порушення, що змінюють властивості секрету.

 

Що робити?

Пам’ятати про ворогів чоловічого здоров’я і проводити їжотерапію. Тож гайда по покупки, аби придбати:

  • Авокадо з вітамінами Е і В6 та фолієвою кислотою, які допомагають налагодити роботу чоловічих гормонів.
  • Зелений горошок, спаржа з великим вмістом вітаміну С, що підвищує рухливість сперматозоїдів.
  • Помідори, червоний грейпфрут, кавун із лікопеном, який сприяє активності «хвостатих».
  • Гарбузове насіння, вівсянка, яйця, устриці, горіхи з цинком для збільшення кількості сперми.
  • Часник, що містить селен, – щит від пошкоджень сперматозоїдів.
  • Імбир, який стимулює вироблення сперми.

 

Сезон кохання

Бойовий запал сперматозоїдів має сезонний характер: в осінньо-зимовий час вони більш мляві, натомість улітку – активніші.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.