Шрами, які не прикрашають. Еректильна дисфункція

Кожна невдача на любовному фронті – бойова рана, від якої в душі залишається шрам. Про інтимні поразки чоловіки воліють не говорити вголос і намагаються вирішити проблему без зайвого розголосу. А даремно!

Еректильна дисфункція

Віталій АНТОНЮК, лікар-уролог II категорії, лікар УЗД

“Еректильна дисфункція може виникати через фізіологічні чи психогенні чинники. Втім, визначити, де саме корінь зла, здатен лише профі”. 

Термін «еректильна дисфункція» означає часткову чи повну нездатність до ерекції, що унеможливлює статеве життя. Нині це досить поширений сексуальний розлад. 10 % усього чоловічого населення планети віком від 21 року скаржиться на проблеми з потенцією. То в чому справа?

Тілесні вибрики

Проблеми в амурних справах? Рівень привабливості партнерки може бути тут ні до чого. Серед різноманітних факторів, які згубно впливають на потенцію, значне місце належить фізіологічним розладам.

  • Ендокринні порушення. Часто причиною відсутності сексуального збудження є порушення у виробленні гормонів. Приміром, спровокувати імпотенцію під силу цукровому діабету.
  • Запальні процеси. Захворювання урологічної сфери також впливають на сексуальну функцію. Ігноровані хронічні запалення можуть стати причиною проблем.
  • Судинні патології. За статистикою 80 % випадків чоловічої неспроможності – це проблеми з судинами. Якщо в статевому органі надмірний венозний відтік, або ж недостатній приплив артеріальної крові, це призводить до виникнення такої делікатної проблеми.
  • Паузи в стосунках. Нерегулярне статеве життя або відсутність інтимних взаємин протягом тривалого часу також негативно позначається на чоловічій силі.
  • Прийом ліків. На приплив крові до статевих органів впливають препарати при лікуванні артеріальної гіпертензії, які знижують тиск або рівень холестерину в крові. Результат – погіршення потенції.

Серед інших дуже поширених причин непорозумінь у ліжку – неправильне харчування, малорухомий спосіб життя, зайва вага, паління та звичка перехиляти чарку. 

Душевні рани

На зниження сексуальної функції вливають і психогенні фактори. Стереотипи твердять: чоловіки – лідери та вожаки зграї. Сумнів у здатності вести за собою – це ніби постріл прямісінько в голову з рикошетом у відділ нижче пояса. Низька самооцінка, стреси, депресії, надмірні фізичні навантаження та надто активний ритм життя спричиняють емоційне пригнічення, а відтак знижується лібідо та виникають проблеми з ерекцією. Вже перша поразка може спровокувати фіаско наступного разу. Це зветься «синдромом тривожного очікування невдачі» і трапляється у цілком здорових чоловіків. У такому разі втішати має думка, що фізіологія в порядку, а проблеми з потенцією, що йдуть «від голови», допоможе подолати психолог. Головне, довіритися професіоналу. 

Рятівна пігулка?

Нині існує чимало препаратів, які обіцяють магічним чином налагодити статевий механізм. Особливо переконливий вигляд мають мужні атлети, які рекламують чудо-таблетки. Але… Насправді, ефективність значної кількості препаратів для підвищення потенції залишається під знаком питанням. Аж надто велику роль тут відіграє психологічний фактор: наявність пігулки додає впевненості в собі… от і все. Проте фахівці переконані, що такий ефект може бути одноразовим, а сама проблема нікуди не подінеться та з часом загостриться. 

Знову в ділі

Для відновлення чоловічої сили спершу слід з’ясувати причину негараздів, а вже потім братися за їх вирішення. Якщо справа в емоційній складовій, у пригоді стануть кілька сеансів із психологом, який допоможе впорядкувати думки та спрямувати їх у правильне русло. Проблему фізіологічну вирішить лікар-уролог, котрий дослідить причину розладу та призначить лікування: медикаментозне або хірургічне. У будь-якому разі, вихід знайдеться, варто лише не ігнорувати проблему й не вдаватися до самолікування.

Сила рослин

Серед різноманітних препаратів є медикаменти на рослинній основі, які підвищують синтез ендогенного тестостерону й позитивно впливають на потенцію. Та знаючи про це, все-таки доцільно звернутися до лікаря – хоча б за порадою щодо правильного дозування.

Healthy and Happy: Урологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.