Обрізати чи не обрізати?

Ми знаємо про цю процедуру завдяки єврейській традиції, хоча вона існувала ще у давніх єгиптян. Що спонукає сучасних чоловіків вдаватися до обрізання не залежно від національності?

Обрізання

Олександр ПЕРШУКОВ, уролог вищої категорії, кандидат медичних наук

“Якщо видалення крайньої плоті не є медичним чи релігійним приписом, краще його не робити. Адже оперативне втручання – стрес для організму”. 

Хто перший

Якщо вірити дослідженням археологів, циркумцизія – обрізання крайньої плоті – була популярною серед єгиптян, які вірили, що процедура рятує їх від інтимних захворювань. А представники примітивних африканських племен вважали, що в повітрі саван ніби літає пилок, який спричиняє запалення в делікатних місцях, і єдина профілактика – позбутися «зайвого».

Іудеї споконвіку й донині здійснюють ритуальне обрізання хлопчикам на восьмий день після народження. А мусульмани визначають цей час по-різному, залежно від національних традицій.

То хто законодавець «мод»? Суперечки з цього приводу точаться понині. 

По живому

Для процедури існують певні медичні показання. Серед основних – рубцевий фімоз, надмірне звуження крайньої плоті, що ускладнює оголення голівки статевого члена та супроводжується болісними відчуттям. На щастя, в цивілізованих країнах операція з видалення крайньої плоті відбувається швидко та безболісно – 20 хвилин, і життя триває! А от у племенах Нігерії обрізання роблять тільки жреці й виключно кігтем леопарда без анестезії. Не дивно, що досі через дії таких хірургів-ентузіастів летальні випадки від кровотечі не є рідкістю.

Просто міф

Цікаво, що є і прихильники обрізання, які апелюють до естетичних аспектів або ж припускають, що процедура вбереже їх від запальних процесів і навіть від статевих хвороб. І справді, ціла низка досліджень проголошувала: обрізані чоловіки мають менші шанси заразитися (зокрема, отримати ВІЛ). Адже голівка статевого органа грубішає, на ній рідше з’являються мікротріщини, а отже – у вірусів менше шансів прослизнути в організм. Проте в рамках таких досліджень було зроблено таку кількість помилок, що їхні результати було визнано хибними.

По суті: досі лікарі не знайшли кращих методів профілактики від проблем нижче пояса, ніж особиста гігієна, контрацепція та періодичні візити до уролога.

Healthy and Happy: Урологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.