Ice-ефект

Існує твердження, що, посидівши на холодному, можна отримати запалення нирок, сечового міхура та проблеми інтимної зони. Невже це так?

Віталій АНТОНЮК, уролог, лікар з УЗД

“Переохолодження може суттєво послабити імунітет і дати зелене світло вірусам та активізувати хвороботворні бактерії, наявні в організмі”.

 

Холодна проблема

Земля, бетон, камінь, метал… Усі ці види поверхонь об’єднує потенційна небезпека для п’ятої точки. Щоправда, про такі жахи, як цистит, пієлонефрит, геморой та безпліддя, мова не йде. Усе банальніше. На щастя! Річ у тім, що переохолодження відіграє роль такого собі провокатора, що нашіптує бактеріям, які мешкають, наприклад, у сечі, про слушний час для активації. Частіше за решту мікроорганізмів голову піднімає кишкова паличка, заявляючи про свій променад болем і печінням у сечівнику. За таких умов без фахівця життя може перетворитися на пекло.

 

Туалетна реакція

Ще одна неприємність, яка може спіткати любителів примоститися на гранітній лавці, – збільшення кількості відвідувань ватерклозета. Не плутати з циститом, бо нічого не болить. У цьому випадку, повірте, це абсолютно адекватна реакція організму на зниження температури тіла та охолодження рідини, що всередині сечового міхура. Тож якщо біганина в пошуках туалету вже стартувала, й ви абсолютно не налаштовані провокувати ваші внутрішні бактерії, спеціалісти радять швиденько відігрітися під теплою ковдрою та випити два-три горнятка гарячого напою, аби зігрітися й поновити водний баланс в організмі.

 

Спецзасоби

Запорука уникнення негараздів нижче пояса – не сідати на непрогріті сонечком предмети. А якщо вже доводиться, скажімо, на пікніках, варто запастися спеціальною похідною амуніцією на кшталт туристичної сидушки чи каремату, аби робити привали, де очі бачать, без загрози для здоров’я. Ще варіант – возити з собою розкладні стільці або й цілий гарнітур. Теплий чай у термосі теж стане у пригоді.

 

Бережіть ніжки!

Переохолодження нижніх кінцівок б’є по мигдаликах, провокуючи ангіну. Також є ризик отримати нежить, гайморит чи отит.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.