5 причин завітати до уролога

Ходити до лікарів – справа не чоловіча. А чек-апи взагалі вигадали боягузи. Справжні чоловіки добровільно віддадуть себе на поталу білим халатам хіба що у стані глибокої коми. Особливо коли йдеться про спеціалістів нижньої половини тіла… А тепер серйозно – про те, як зберегти чоловіче здоров’я і з яких нагод варто відвідати спеціаліста. Серед них…

Віталій АНТОНЮК, уролог, лікар УЗД:

«Щорічні профілактичні огляди – це найкращий спосіб оминути появу в медичній картці небажаних діагнозів».

 

Шалена відпустка

Літо може принести багато цікавого. Перелік подарунків необмежений, щоправда, не завжди вони доречні. Як, наприклад, ті, що проявляються через 10–30 днів після курортного роману. Саме стільки може тривати інкубаційний період захворювань, що передаються статевим шляхом. Найпоширеніші – хламідіоз, генітальний кандидоз, мікоплазмоз, трихомоноз. Відчуваєте дискомфорт, печіння під час та після сечовипускання – інфекція вас таки наздогнала. Втім, якщо ви належите до чоловіків із міцним імунітетом, нездужання можуть перебігати без жодних симптомів. Тож до лікаря варто зазирнути в будь-якому разі, аби переконатися, що збудники захворювань не засіли десь глибоко в організмі й не створюють загрози для вас і близьких.

 

Любов до хмільного напою

Вас надихає холодне пиво? Щодня? Ні-ні, моралізаторства зараз не буде. І залякування наявністю в пиві фітоестрогенів, рослинних аналогів жіночих гормонів, теж не буде. Цих речовин у напої – кіт наплакав. Та й усі ж знають, що губить людей не пиво, губить людей вода. І ось власне рідини пристрасні любителі янтарного вживають чимало! Якщо ввечері випито навіть не кілька кухлів, а кілька літрів, нирки, замість відпочинку, відпрацьовують тяжку нічну зміну. При цьому навіть на тлі надлишку рідини організм на ранок усе одно страждатиме від зневоднення. Так діє алкоголь, нічого не вдієш. Спрагу обов’язково потрібно втамувати. А зробити це, не поклавши додаткового навантаження на нирки, не вдасться. У підсумку на слухняних трудівниць раз за разом очікує величезна робота. Чи не час поцікавитись, як вони почуваються?

 

Схильність до набряків

Якщо зранку обличчя натякає на вчорашню вечірку, якої насправді не було, знов-таки, час перевірити нирки. Вранішні набряки – сигнал, що головні фільтри організму не справляються з покладеною на них функцією. Звісно, нирки – терплячий орган, але якщо його серйозно розгнівити – добра не чекай. Хронічний пієлонефрит, який ігнорували не один місяць, відповість нирковою недостатністю. Вам це потрібно?

А якщо з нирками все гаразд, але набряклість усе одно є, першопричину проблеми допоможе знайти ендокринолог або кардіолог.

 

Вік 40+

З віком рівень небезпеки для чоловічого здоров’я зростає. Розумні голови в США підрахували: щогодини рак простати вбиває одного чоловіка на планеті. Й не тільки після 75 років, коли ризик сягає свого піку. Спеціалісти дедалі частіше говорять про омолодження сумної статистики. Півгодини в кабінеті уролога, аналіз крові на вільний ПСА та специфічний антиген, які є маркерами раку простати, – і ви спокійні за своє завтра. Якщо нескладний аналіз крові здатен виявити рак, то вчасно діагностувати простатит чи аденому – взагалі не проблема. Симптоми цих поширених хвороб відомі усім, та не зайвим буде повторити пройдений матеріал. Отож, тим, хто часто навідується до туалету, особливо вночі, відчуває дискомфорт у районі інтимної зони, кому не дає спокою біль у попереку, а також якщо змінився колір і запах сечі, радимо познайомитися зі спеціалістом.

 

Відмінне самопочуття

Це найкраща з причин для візиту до уролога. Адже саме регулярні профілактичні огляди, здійснені тоді, коли ще нічого не турбує, дають змогу уникнути всіх вищезазначених небезпек. Або ж, принаймні, виявити нездужання на тому етапі, коли лікування не потребує великих коштів і витрат часу. Необхідно пам’ятати, що сечокам’яна хвороба, кісти та пухлини нирок, не кажучи вже про простатит та аденому, можуть зачаїтися і певний час створювати ілюзію цілковитого здоров’я. Аби згодом не розплачуватися за байдужість до своєї персони й не опинитися на лікарняному ліжку, раціонально бодай раз на рік зробити загальноклінічні аналізи, пройти УЗД і проконсультуватися з лікарем.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.