Зіркова хвороба

Зірки у небі – привід милуватися. Зірочки на щоках – замислитися. Бо тоненькі судинні розгалуженняможуть бути нічим іншим, як куперозом. Хто цей сумнівний знайомець?

Анна КУЧМА, лікар-дерматовенеролог ІІ категорії

“Купероз – захворювання генетичне, й успадкувати його досить легко. На щастя, нині є всі шанси, вступивши з ним у бій, вибороти перемогу”.

 

Судинну сіточку на обличчі, яка, звісно, не додає краси жодній жінці, косметологи називають куперозом. До речі, він може бути початковим проявом такого захворювання, як розацеа. Спеціалісти вважають, що в усьому винні слабкі стінки судин, що призводить до їх ламкості. І радять не зволікати з початком активних дій.

 

Зовнішня ідентифікація

Розширені судини можуть бути на вигляд, як маленькі чи великі червоні або ж рожеві плями, а можуть мати розгалуження, немов павукові лапки, що стирчать урізнобіч. Улюблені місця прояву куперозу – спинка та крила носа, щоки, лоб і підборіддя. Словом, задіяні всі найпомітніші місяця на обличчі. Прикро, що суто естетичний дефект може доповнюватися свербежем і легким поколюванням під час торкання або у відповідь на перепади температури, скажімо, в сауні чи на морозі.

 

Атака куперозу

Розберімося, для кого розширені капіляри можуть стати реальністю.

По-перше, для тих, чиї родичі за жіночою лінією стикалися з такою проблемою. Бо купероз, висловлюючись мовою спеціалістів, генетично детерміноване захворювання.

По-друге, для власниць чутливої шкіри, адже найменша похибка в її щоденному догляді чи виборі апаратних методик може стати відправною точкою ламкості судин.

По-третє, для світлошкірих та світлооких леді І та ІІ фототипів, які, за свідченнями фахівців, мають більше шансів познайомитися з куперозом, ніж смагляві й темношкірі. До того ж, суто візуально на смаглявій шкірі купероз не такий уже й помітний.

 

Фактори ризику

На тлі схильності до судинних метаморфоз спровокувати старт куперозу можуть певні чинники, які прямо чи опосередковано впливають на судини. Серед найвідоміших:

  • куріння та надлишок алкоголю;
  • куховарство у професійних масштабах, як і інші професії, пов’язані з перебуванням біля гарячих поверхонь;
  • пристрасть до саун і лазень;
  • неадекватний домашній догляд за шкірою;
  • використання спирту в домашніх умовах;
  • агресивні косметологічні процедури;
  • зловживання ультрафіолетом, соляріями;
  • серцево-судинні захворювання;
  • підвищений артеріальний тиск і його перепади.

 

Вітаміни й не тільки

Повністю позбутися куперозу без кардинальних дій, тобто видалення судин, неможливо. Проте є шанс поліпшити ситуацію. Наприклад, за допомогою лікувальної косметики, де на флаконі є напис «антикупероз». Не варто забувати і про користь фотозахисних засобів та дотримуватися рекомендацій щодо домашнього догляду. Іноді певний ефект дає прийом вітамінів і мінералів, здатних зміцнити стінки судин, скажімо С, РР. Проте не сподівайтеся на чарівне зникнення куперозу, набридлива сіточка залишиться, але судини стануть міцнішими й не підвладними зовнішнім агресорам: ультрафіолету, сауні чи морозу.

 

Агенти глобального впливу

Прогресивні косметологи в питаннях ліквідації фальшивого рум’янцю покладаються на фото- й лазерну корекцію, які гарантовано звільнять із куперозної кабали.

Фотокорекція. Світлова енергія стане в пригоді, якщо хвороба захопила великі території, скажімо, поширилася на щоки, крила носа або й на все обличчя.

Лазерна терапія. Цей ювелірний метод майстерно впорається з мініатюрними розгалуженнями, наприклад із зірочками на щоках.

Коли і скільки? Фото- й лазерну корекцію можна планувати на будь-який сезон, окрім літа, бо спека – не найкращий союзник у справі видалення, якщо немає бажання отримати як бонус гіперпігментацію. Маніпуляції проводять 1 раз на 3–4 тижні. Для абсолютного ефекту знадобиться 2-5 процедур залежно від ступеня розширення.

 

Не проґавити початок

Вчасне видалення підступної капілярної сіточки – запорука швидкого вирішення проблеми. Тож щойно з’явився дрібний судинний малюнок, позбудьтеся його негайно за 1–2 процедури. Бо коли судини розширяться максимально, знадобиться щонайменше 4-6.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.