Жирний аргумент

Плюси та мінуси жирового запасу

Жирова тканина не тільки приховує ідеальну фігуру, вона також захищає, зігріває, продукує корисні речовини. Однак коли цифри зашкалюють, уся користь сходить нанівець. 

Плюси жирового запасу

Жир існує зовсім не для того, аби псувати вам настрій і фото з відпустки. Він – цінний стратегічний запас, покликаний:

  • віднайти енергію в голодні часи;
  • зігріти в холоднечу;
  • регулювати обмінні процеси, скажімо, виділяючи гормони, які впливають на репродуктивну функцію, артеріальний тиск, імунний захист та інші життєво важливі функції;
  • брати участь у накопиченні вітамінів А, D, E, K.

Жирова тканина залягає зовні та всередині. Зовнішня – це підшкірний жир, де власне відбуваються основні процеси обміну. Важливу роль відіграє і його «внутрішній» колега: жировий вісцеральний прошарок захищає внутрішні органи від пошкоджень, скажімо, під час падіння чи ударів.

Мінуси крайнощів

Усе добре в міру, особливо це стосується жирової тканини. Кількість внутрішнього «захисту» не повинна перевищувати 10–15 % від загального обсягу жирових відкладень, а зовнішній жир у нормі становить близько 25 % від маси тіла у жінок і 20 % у протилежної статі. Будь-які суттєві коливання у «+» чи «–» можуть позначитися і на формах, і на здоров’ї.

Якщо жиру забагато

Це фактично бомба уповільненої дії, яка може загрожувати серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом чи патологіями опорно-рухового апарату. Причин, чому ми опиняємося у полоні жиру, багато: збій у роботі щитоподібної залози, гормональний дисбаланс… Утім, найчастіше ми гладшаємо через похибки харчування і брак фізичних навантажень, особливо на фоні генетичної схильності.

Якщо жиру обмаль

Надмірне захоплення боротьбою з жиром не менш шкідливе, ніж швидкий набір ваги. Відчайдушно воюючи зі своїми стратегічними запасами, дівчата одночасно стають на шлях гормональних і психічних катаклізмів. Можливий розвиток подій – аменорея, безпліддя, опущення нирок, селезінки. Та й жіночі принади будуть далекі від досконалості. 

Вирватися з пастки

Переходимо до найцікавішого: як позбутися зайвого жиру? По-перше, не впадати у відчай, по-друге, за відсутності результату від власних зусиль залучити до боротьби знавців своєї справи. А саме:

  • Дієтолога та фітнес-тренера. Спеціалісти допоможуть сформувати індивідуальну програму: дієта + комплекс вправ, на які зреагує саме ваш організм.
  • Масажиста. Посилити кровообіг, активізувати метаболізм, сприяти виведенню зайвої рідини та продуктів життєдіяльності з жирових клітин за допомогою професійного лімфодренажного масажу.
  • Пластичного хірурга. Остання інстанція – ліпосакція. «Друге підборіддя», «вушка» чи «галіфе» не матимуть шансів на існування після 1–2 годин операції. Втім, для проведення процедури мають бути підстави. 

Гуру знежирення

Якщо з усього розмаїття спортивних вправ вам під силу хіба що зав’язування шнурівки на черевиках, а дієти лише розбурхують апетит, або коли індекс маси тіла сягнув далеко за позначку 30, і зайва вага перетворила життя на суцільну війну з хворобами, ліпосакція стане рятівним колом для організму та фігури. Передбачити результат операції можна тільки разом із лікарем. Як і з’ясувати, які харчові звички варто лишити в минулому та який спосіб життя взяти за основу, аби нові порції жиру не зайняли стару оборону. Бо ж ліпосакція, якщо не йдеться про складні порушення обміну речовин, – не так процедура для виправлення естетичних недоліків, як старт здорового способу життя.

Власне сама маніпуляція не складна: хірург робить невеличкий розріз у 2–5 мм і відкачує жир спеціальним шприцом із трубкою (канюлею) на кінці. Цікаво, що чим менша вага до операції, тим кращий результат. Тож спершу варто хоч кілька кілограмів скинути самотужки.

Насиджені місця

Є на тілі зони під кодовою назвою «жирові пастки» – талія, внутрішній бік стегон, зона «галіфе», де жир накопичується швидше і тримає оборону довше, ніж на інших ділянках. Найчастіше жертвами пасток стають жінки 40+.

Формула індексу маси тіла: вага (у кг) розділена на зріст у квадраті (у метрах). Наприклад, 60:1,72.

Юлія ЧОРНОБРОВКИНА, лікар-хірург ІІ категорії

Юлія ЧОРНОБРОВКИНА, лікар-хірург ІІ категорії

“Дізнатися, чи нормальна у вас кількість жирової тканини, допоможуть такі орієнтири, як об’єм талії та формула індексу маси тіла. Жіноча талія має бути не більше 88 см, чоловіча – 94. А індекс бажаний у діапазоні між 18,5 і 25–30 одиниць”.

Healthy and Happy: Хірургія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.