Жаби не винні

Що це за маленька цятка зявилася на тілі й почала рости? Та це ж бородавка. Отже, саме пройде. А от і ні?

 

Яків ТЕРСЕНОВ, лікар-хірург-онколог вищої категорії
“Провокатор появи бородавок – вірус папіломи людини – за найменшого фізичного контакту готовий до захоплення нових жертв”

 

Ігноруючи бородавку, наражаєте на небезпеку не лише себе, а й інших людей, зокрема, найрідніших! Провокатор неестетичного наросту за найменшого фізичного контакту готовий до захоплення нових жертв. Отож, не чекаючи самостійного зникнення проблеми, берімося за неї всерйоз.

 

Звідки беруться?

У дитинстві ми вірили, що бородавки – наслідок спілкування з беззахисними зеленими ропухами. Згодом з’ясувалося, що це лише страшилки дорослих! Основна причина – вірус папіломи людини. Підхопити цю заразу можна при рукостисканні та навіть під час статевого акту з зараженою людиною. Поручні в громадському транспорті та побутові речі – теж гіпотетично небезпечні. Окрім цього, бородавки можуть з’являтися на тілі емоційно нестійких суб’єктів, людей зі слабким імунітетом або тих, хто часто переохолоджується та рясно пітніє через одяг зі штучних матеріалів і тісне взуття.

 

Де зявляються?

Місце поселення бородавки залежить від її типу. Скажімо, звичайні та плоскі частіше локалізуються на пальцях, шиї та обличчі: біля губ, під носом та на повіках. На ступнях ростуть бородавки у вигляді мозолю. В людей похилого віку вірус папіломи проявляється плямами коричневого кольору на закритих частинах тіла. Гострокінцеві утворення з’являються переважно на статевих органах – це ускладнена форма захворювання.

 

Як позбутися?

Бородавка – ніби бомба уповільненої дії. Якщо вчасно не схаменутися, вона може почати завойовування навколишніх територій і набувати злоякісних рис. Та перш ніж панікувати, варто дізнатися, як приборкати лихого ворога.

По-перше, існує низка ефективних лікарських засобів, які можна придбати в аптеці.

По-друге, є безпечні методи їх видалення:

  • Лазерний промінь – під час маніпуляції лазер глибоко проникає в тіло бородавки та спопеляє її.
  • Електрокоагуляція – метод високочастотного впливу електричним струмом.
  • Кріодеструкція – ефект глибокої заморозки рідким азотом.

 

Запідозрили в себе бородавку? Не тягніть кота за хвіст. Краще зверніться до фахівця.

 

Мерщій до лікаря!

Негайно зверніться до дерматолога, якщо з бородавкою почали коїтися дивні речі:

  • вона почервоніла чи почорніла;
  • наріст швидко збільшується;
  • постійно з’являються нові екземпляри;
  • уражене місце свербить і болить.
___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.