Закрити рота? Що робити, коли запах турбує

Якщо ви знаєте, що він є, – це перший крок на шляху подолання проблеми. Бо більшість жертв галітозу й гадки не мають, який прикрий внесок роблять у процес комунікації з навколишніми.

 

Євгенія ПУЗЕНКО, гастроентеролог вищої категорії

Найкращий спосіб подбати про здоров’я – комплексний профілактичний огляд. Healthy&Happy завжди допоможе!

 

Швидке рішення

Якщо проблема виникла зненацька, є кілька варіантів:

  1. Попити води. Одна з причин галітозу – сухість слизової оболонки. Саме через це неприємний запах виникає ранком. Уночі слинні залози уповільнюють свою роботу, і бактерії, не боячись, що їх змиє, спокійно дохрумують залишки нашої їжі й виділяють у процесі сірчисті речовини.
  2. Пожувати гумку. Вона активізує слиновиділення і маскує неприємне амбре. Щоправда, десь настільки ж, наскільки парфуми допомагали ренесансній знаті, яка не відала, що таке миття.
  3. Поїсти петрушку. Її дуже хвалять за усунення запаху – та не ходити ж повсюди з букетиком трави!
  4. Погризти каву, аніс, кардамон чи корицю. Але обміркуйте, наскільки розкушування твердих зерен підвищить шанси на терміновий візит до стоматолога?

 

Ґрунтовний підхід

Той самий стоматолог – перший спеціаліст на черзі, коли галітоз стає постійним супутником. Він усе перевірив, його рекомендації виконуються неухильно, а проблема лишилася? Щоб не розповідати страшні історії про те, як патогени вміють мандрувати організмом, та не цитувати пів медичної енциклопедії, даємо зрозумілий алгоритм: наступний після стоматолога – ЛОР; якщо й тут усе гаразд, вирушаємо до гастроентеролога й шукаємо глибше. Врахуйте також, що галітоз може свідчити про розвиток цукрового діабету та ниркової недостатності.

Не варто лякатися! Найкращий спосіб позбутися прикрого розладу та вчасно відреагувати на розвиток серйозних захворювань допоможе комплексний профілактичний огляд. Healthy&Happy завжди радо допоможе!

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.