Єті чи не єті?

Густий волосяний покрив на людському тілі був актуальним у давнину, та часи полювання на мамонтів уже давно минули. То чому в сучасних чоловіків лишилася зайва рослинність?

 

Галина КАЗМИРОВИЧ, лікар-ендокринолог вищої категорії

“За інтенсивність росту волосся на тілі відповідають чоловічі гормони, зокрема тестостерон”.

 

Завдяки андрогенам

Ріст волосся на тілі – цілком нормальне явище, а кількість рослинності в різних місцях – річ суто індивідуальна. У чоловіків за рівень «волохатості» відповідають андрогени – чоловічі статеві гормони. Славнозвісний тестостерон дбає не тільки про тип мускулатури, формування кісткового скелета, статеву функцію, а й про кількість і ріст волосся.

 

Спадкове хутро

Чому волосся «завойовує» нові території на ногах, руках, грудях і спині? Є кілька причин. По-перше, спадковість, коли волохатий предок наділяє цією родовою прикметою котрихось зі своїх нащадків. По-друге, національна приналежність, місцевість і клімат. Чоловіки Середнього Сходу та Середземномор’я традиційно більш волохаті, чим дуже пишаються, вважаючи себе зразком мужності та сексуальної привабливості.

 

Природний кондиціонер

Є гіпотеза, згідно з якою мудра природа вирішила, що чоловіки, гасаючи в пошуках їжі для сімейства, можуть змерзнути чи розплавитися від спеки, тож надала їм у користування певну кількість хутра як такий-собі кондиціонер: у спеку волосинки утримують вологу, що перешкоджає перегріву організму, а в прохолодну пору року вони затримують тепло.

 

Надмірна волохатість

Вона може свідчити про наявність неприємностей зі здоров’ям. Найчастіша причина – гіпертрихоз, який буває:

  • лoкaлізoвaний– густий покрив розташовується на окремих ділянках тіла й не розповсюджується на інші території. Найчастіше страждають родимі плями;
  • тoтaльний– волосся розповсюджується швидко й не контролюється.

 

Жіночі вподобання

Науковці дослідили любов жінок до волохатих чоловічих грудей у Туреччині та Словаччині. Результат: 80 % висловилися за поголений торс, і лише 20 % називають волосся на грудях привабливим. До речі, схожі вподобання у жительок США, Швеції, Японії, Китаю і Німеччини. А от жінки Нової Зеландії, Бразилії, Індії та Камеруну люблять зайву рослинність. Чому? Вчені розводять руками.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.