Єдиний вихід

Healthy&Happy » Статті » Онкологія » Єдиний вихід
Корнієнко Сергій Володимирович

Корнієнко Сергій Володимирович

лікар-хірург вищої категорії, лікар-ендоскопіст першої категорії, лікар-онколог, мамолог

Працює в Healthy and Happy

з 2009 року
Рекомендуємо також

Зміст

Статистика не тішить: серед людей, які досягли 50-річного віку, на перше місце серед онкозахворювань виходить рак кишківника. Та є й оптимістичні новини: за умови вчасної діагностики нездужання можна здолати. А ще краще – не довести ситуацію до того, щоб патологія набула злоякісного характеру.

Розплата за цивілізацію

Колоректальний рак називають хворобою розвинених країн. І все це через харчування: ті, хто має вищі статки, віддають перевагу вишуканим делікатесам, ті, що нижчі, – невибагливому фастфуду. Проте в обох випадках замість того, аби їсти те, що росте, й те, що бігає, люди споживають дедалі більше кулінарних виробів, у створенні яких хімічна промисловість була задіяна більше за сільське господарство. Й біда не лише в самій «хімії» – фарбниках, ароматизаторах чи консервантах. Проблема в тому, що легкість, з якою організм видобуває енергію з високорафінованих продуктів, призводить до складнощів при розставанні з результатами життєдіяльності. За нестачі клітковини, яка стимулювала б роботу кишківника – особливо коли це помножується на низьку рухову активність і недостатнє споживання води – виникає закріп. При цьому слизова оболонка кишківника отримує щедру порцію токсинів, подразнюється та запалюється. І тут на допомогу приходить іще один подарунок цивілізації – медикаменти. Звісно, випустити назовні ув’язнені рештки необхідно – та все-таки покладатися на самі лише ліки та клізми нераціонально. Насамперед потрібно з’ясувати, в чому першопричина проблеми. 

Нумо, подивимося!

Утім, варто мати на увазі, що небажані процеси в кишківнику можуть розвиватися й на тлі чудового травлення. Спочатку вони здебільшого мають доброякісний характер. Та з часом поліпи та інші новоутворення можуть ставати дедалі агресивнішими. Зазвичай тоді, коли пухлинні процеси дають про себе знати помітними симптомами, захворювання вже перебуває на серйозній стадії.

Тож для того, щоб виявити негаразди вчасно, необхідні регулярні обстеження.

  • Загальноклінічні аналізи – must do щороку. Авжеж, звичайний аналіз крові не вкаже зі стовідсотковою імовірністю на початок розвитку небажаних процесів у кишківнику. Однак якщо дослідження діагностує анемію, це вже буде приводом насторожитися. Незайвим (і геть нескладним) є і аналіз калу на приховану кров, оскільки уражені онкозахворюванням ділянки слизової завжди кровоточать – хоч це й не завжди помітно.
  • Інструментальні дослідження рекомендовані практично всім після досягнення 50, а то й 40–45 років. Це може бути ректосигмоскопія (огляд прямої та сигмоподібної кишки) або колоноскопія (дослідження всього відділу товстого кишківника). За бажанням пацієнт може пройти процедуру під наркозом. Доки він перебуватиме в стані медикаментозного сну, за допомогою гнучкого інструмента з камерою лікар зможе побачити навіть найменші зміни у стані слизової оболонки, прицільно взяти біопсію і за результатами гістології прийняти зважене рішення про подальшу стратегію. Поліпи варто видалити, аби вони не переросли в ракові пухлини; деякі з пласких утворень після перевірки залишають, спостерігаючи за ними в динаміці та будучи напоготові.
  • Імунологічні дослідження – перевірка крові на характерні маркери – не є специфічними. Вони можуть вказувати на наявність онкологічних процесів, а можуть і не дати потрібної інформації. І вже точно вони не видадуть локації, де виникли негаразди. Найбільш доцільні такі тести тоді, коли пацієнт уже стикався з проблемою, йому потрібно відстежувати відсутність рецидиву – і не проходити щопівроку колоноскопію без нагальної потреби.

Оптимальна стратегія

Отже, робимо висновок: надійнішого методу, ніж побачити очима, що відбувається в нетрях організму, не існує. Ендоскопістові допомагає в цьому високочутлива оптика. У спеціальному ультрафіолетовому спектрі стає помітною навіть така найдрібніша патологія, як наслідки запальних процесів. І якщо раніше можливості Healthy&Happy обмежувалися діагностикою, то сьогодні стає доступним видалення доброякісних новоутворень. Позбавившись їх, пацієнти можуть на роки забути про онкостривоженість стосовно кишківника.

Колоректальний рак

Сергій КОРНІЄНКО, лікар-хірург вищої категорії, лікар-ендоскопіст І категорії

“Профілактичні огляди, здійснювані тоді, коли пацієнта ще не турбують жодні симптоми, – це найнадійніший спосіб протистояти грізному захворюванню”. 

Healthy and Happy: Онкологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Facebook
Twitter

Коментарі

Ваша електронна адреса не буде опублікована * Поля обов'язкові для заповнення

Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!