Вушна броня

Вушна сіра збирається у слуховому проході, та, мабуть, у багатьох є ідея фікс: витягти її звідти будь-чим J І справді, навіщо вона взагалі потрібна?

Сергій ГУСАК, лікар-отоларинголог

“Вушну сірку продукують сірні залози. Чим інтенсивніше вони працюють, тим більше сірки збирається у слуховому проході. Діставати її ватними паличками протипоказано! Кращий варіант – промивання вух звичайною водою”.

Що це таке?

Усе просто – це результат роботи наших сірних залоз. Кількість сірки залежить від генетики та фізіологічних особливостей організму: від роботи гормонів, раціону, та що там – навіть від погодних умов.

 

Для чого потрібна?

Тепер про приємне. Сірка слугує надійною бронею, що захищає вухо від потрапляння до нього пилу, волосся, бактерій і мікроорганізмів. Вона виконує бактеріостатичну функцію, не дає розмножуватися грибковій інфекції у вусі, а також затримує воду, щоб та не потрапила вглиб слухового проходу. А ще ця субстанція підтримує оптимальний рівень вологості та температури у вухах, запобігаючи пересиханню та відчуттю свербіння.

Чистити чи не чистити?

Ні. А ватна паличка – зло J Саме вона спричиняє формування сірчаних пробок. То чим же «видобувати» сірку? Нічим! Усе вже передбачила природа. Надлишок сірчаної маси вивільняється завдяки рухливості нижньої щелепи під час жування. Та якщо вже дуже кортить почистити, зверніться до фахівця, він усе зробить, як треба.

 

Щомісяця у слухових проходах дорослої людини в середньому утворюється до 20 мг вушної сіри.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.