Винна цятка. Ангіоми

Ангіома

Виявивши на шкірі незнайому пляму, про що подумаєте? Якщо вона має колір елітного вина й дещо виділяється над поверхнею шкіри – без паніки. Це ангіома. І з нею можна домовитися.

Ангіома у немовлят і в дорослих

Аби не тримати нерви в напрузі, відразу скажемо, що ангіома – доброякісне утворення судинного характеру, яке за жодних умов не переросте у злоякісне, незалежно від того вроджене воно чи набуте. Натиснувши на папулу, ви побачите, що вона втратила колір, відпустивши, помічаєте його повернення. Це відбувається, бо ангіома виникає через розширення та розростання капілярів, заповнених кров’ю. Цікаво, що в малюків, які з’явилися на світ із винною міткою, шанси саморозсмоктування папул досить великі. А ось у разі набутої форми ймовірність такого розвитку подій дорівнює нулю, і без втручання фахівця ангіома зі свого місця не зрушить. Де її можна зустріти? Географія плям обмежується переважно верхньою частиною тіла – живіт, груди, шия.

Ультрафіолет і Ко

Якщо вже доводиться терпіти на тілі червоні плями, хочеться знати, кому ми завдячуємо їх появі.

  • Власній легковажності. Скажімо, в ситуації, коли папула з’являється на місці колишнього сонячного опіку. А такий ризик, згідно з даними науковців, існує. У такому разі ви можете виявити червоні цятки років через 10–20. Де? На будь-якій частині тіла, яка постраждала від обгорання.
  • Пристрасті до смаколиків. Черговий привід зробити напад на зайві кілограми! Вчені дослідили закономірність між утворенням ангіом і збільшенням жирового багажу. Дається взнаки надмірне навантаження на судини. До того ж, якщо ангіома опинилася під жировою складкою, наслідки можуть бути в прямому сенсі слова кривавими – складка неодмінно пошкодить папулу.
  • Періоду гормонального буму. Йдеться про свавілля гормонів під час вагітності, під чиїм гнітом судинам судилося перебувати 9 місяців поспіль.
  • Підвищеному тиску. Коли стовпчик артеріального тиску повзе вгору, зростає ризик пошкодження судин.
  • Фотостарінню. З віком кількість натільних цяток збільшується через розростання капілярної мережі. Їх називають старечими ангіомами.
  • Деяким хворобам. Найбільший провокатор червоних міток – печінка, яку атакував жировий гепатоз (знову злим і не тихим згадуємо зайвий жирок) чи котрийсь із гепатитів. Наявність в анамнезі геморою чи варикозного розширення вен також часто пояснює розсипи винних папул – це дається взнаки слабкість судинних стінок.
  • Лікарським препаратам. Нині доведений той факт, що гормональні засоби, зокрема й контрацептиви, а також деякі психотропні препарати призводять до судинних новоутворень шкіри.

Разом чи окремо

Оскільки ангіома – винятково естетична проблема й не загрожує життю, рішення про її ліквідацію приймає пацієнт. Ви можете прекрасно жити разом з нею все життя, а можете позбутися назавжди. Втім, є випадки, коли необхідність розлучення підкріплена офіційною рекомендацією дерматолога. По-перше, якщо папула реально заважає, бо розташована на помітному місці, або займає чималу площу, або постійно треться об одяг; по-друге, якщо ви її постійно травмуєте, й вигляд кровоточивої цятки не тільки лякає, а й загрожує інфікуванням. Тоді постає питання про ефективні способи видалення. У такій тонкій справі передусім треба заручитися підтримкою справжніх професіоналів. Вони визначать, що доцільніше: лазер, радіохвиля чи електричний струм. Різні за засобами впливу методики мають спільну мету – припинення доступу крові до розширених капілярів. У результаті ангіома, позбавлена звичного «меню», поступово розсмоктується.

Високі градуси

Ангіома реагує на підвищення температури, як бик на червоний плащ тореро. Тож наявність її на тілі робить надто гарячу ванну, лазню, прямі сонячні промені опівдні, а тим паче солярій сумнівними задоволеннями. А якщо нехтувати попередженням, можна активізувати ріст і почервоніння, а також спровокувати свербіж плями. Крім того, під дією високих температур поряд з однією ангіомою цілком може з’явитися ціла їх компанія.

КУЧМА Ганна Анатоліївна

Анна КУЧМА, лікар-дерматовенеролог II категорії дитячий та дорослий

“Ангіома не така страшна, як може здатися. Вона не становить загрози для життя, тож постійно ховати її під шаром одягу не доведеться. Хоча й відмовлятися від фотозахисного крему теж нерозумно”.

Healthy and Happy: Дерматовенерологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.