Від себе не втечеш

Рух за здоровий спосіб життя шириться й міцнішає. І дехто почувається вже досить дужим, аби подолати марафон. Але що на це скаже лікар?

Рух за здоровий спосіб життя

Оксана ШЕМЕТЕНКО, спортивний лікар ІІ категорії

“Гіпертензійний синдром, порушення серцевого ритму та ендокринної системи, дистонії різного рівня – протипоказань дуже багато, тому важливо пройти комплексний медогляд”.

Для початку

Якщо раз на тиждень ви бігаєте 16 або 24 км протягом 12 років, у графі «готовність» можна поставити плюс. А коли цим займається ваш друг, а ви йдете на дистанцію, бо «ти ж мужик» – завітайте до лікаря. І не до стоматолога, а до лікаря спортивної медицини. Ніхто не побачить вашої сліпучої посмішки, якщо ви зійдете з дистанції через 500 метрів. Перелік хвороб-протипоказань до марафону лише на пару сторінок коротший за телефонний довідник Бердичева, тож спортивний лікар – єдиний, хто зможе адекватно оцінити готовність усіх систем організму до екстремального навантаження. Усіх, а не тільки опорно-рухової та серцево-судинної. І хоч це й не чемпіонат із поїдання гамбургерів, навіть далека від бігу виразка шлунка цілком може стати непереборною перешкодою на шляху з Марафона до Афін.

Підготовка

Якщо лікар не поставив хрест на ваших марафонських амбіціях, гайда до тренувань. Із другом, який вас втягнув, а краще – з тренером. Зазвичай у початківців є ілюзія, що бігати вміють усі, але неправильна техніка й тактика бігу так само небезпечні, як і функціональна неготовність систем організму. В процесі ви зможете виважено оцінити свої можливості й визначити особисту марафонську дистанцію. Нехай це буде не 42, а 21 або 10,5 км. Для непідготовленої людини й 1,5 кілометра можуть стати серйозним стресом: є випадки зупинки серця від того, що людина пробіглася до автобуса. Тож дотримуйтеся правила двох П: поступово й потроху.

А що довідка?

Авжеж, потрібна! Тільки не те, що ми звикли називати цим словом, а обґрунтований висновок лікаря спортивної медицини, що оцінює здатність людини переносити навантаження без наслідків. Крім того, він є юридичним документом для організаторів, на підставі якого вони можуть допустити або не допустити до участі в марафоні.

Healthy and Happy: Спортивна медицина

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.