Стопа: Важлива пружина

При кожному кроці наша стопа витримує навантаження більші, ніж космічний корабель на старті. Її міць – у спеціальному пружинному механізму. Якщо він ламається, наслідків чекати недовго.

Плоскостопість

Євген БАРСУК, ортопед-травматолог вищої категорії  

За обсягом роботи стопа поступається тільки серцю. Вона приймає на себе до 70 % поштовхів.

Потрібна кривизна

Про плоскостопість можна говорити, коли стопа втрачає свою природну увігнутість, стає рівненькою, мов ласта, та перестає відігравати роль амортизатора. Простіше кажучи, якщо м’язи та зв’язки розтягуються і не можуть утримувати склепіння стопи – це проблема.

Провокація

Туфельки на підборах можуть стати причиною розвитку плоскостопості. Мода вимагає жертв – і це саме той випадок. Чоловіки ризикують не менше, якщо носитимуть тісне взуття без супінатора. Не обходиться й без генетичної нотки та хронічних захворювань. Плоскостопість може бути ускладненням цукрового діабету.

Серйозно!

Є діагноз «плоскостопість» – чекайте негараздів зі здоров’ям. І ми не залякуємо. Адже ударна хвиля, яка до цього нівелювалася надійною пружиною, відтепер напряму б’є по хребту та хребцям. І – по голові. Звідси хребцеві грижі та головний біль.

Лікування стопи

Оскільки негатив від плоскостопості ми вже окреслили, час розповісти, як їй протистояти. Є способи, що покращують якість життя:

  • масаж, ЛФК, гімнастика для ніг;
  • коригувальні устілки з супінатором;
  • ортопедичні черевики зі шнурівкою, суцільною підошвою і бічною підтримкою стопи;
  • хірургічне лікування – крайній захід, коли видаляють частини кісток стопи для відновлення «природного» склепіння.

Рятівник ніжок?

Винахідником взуття із супінатором вважається італієць Сальваторе Феррагамо, котрий у 20-х роках ХХ століття був найвідомішим взуттьовиком Голлівуду.

І йому також належить слава винахідника туфель на шпильці.

Healthy and Happy: Ортопедія, Травматологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.