Удар по основному інстинкту. Генітальний герпес

ГоловнаСтаттіУдар по основному інстинкту. Генітальний герпес
H.Hordieieva

H.Hordieieva

лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент

Працює в Healthy and Happy

з 2002 року
Рекомендуємо також
Брудна історія
Дерматологія
Брудна історія
Крути педалі!
Ортопедія
Крути педалі!

Зміст

Якщо вже генітальному герпесу пощастило захопити нову територію, він квапитися не буде. Вірус терпляче вичікуватиме слушного моменту, аби завдати удару. Доведеться оволодіти мистецтвом контрудару й дати нахабі відсіч.

Генітальний герпес

Галина ГОРДЄЄВА, кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії

“Аби не познайомитися з генітальним герпесом, треба пам’ятати про радості безпечного сексу та користь особистої гігієни”.

Братство герпесів

Генітальний герпес (із грецької «повзучий») – інфекційне захворювання інтимного характеру, бо «подорожує» статевим шляхом. Його збудник – представник сімейства герпесвірусів. Серед восьми відомих типів герпесу наш персонаж значиться під № 2 і з великим відривом поступається в поширеності лише 1-му типу, що проявляється сумнозвісними пухирцями на губах, носі й обличчі. Логічно, що генітальний родич обирає слизові оболонки статевих органів. 

ТОП-4 варіантів зараження

Заради власного спокою варто знайти відповідь на запитання, як вірус може потрапити в організм. Пропонуємо найактуальніші способи вторгнення:

 1. горизонтальний – при цьому лежати не обов’язково, достатньо, аби секс був незахищений, а один із партнерів мав вірус. Також можливе інфікування під час орогенітальних контактів зі слизових оболонок рота, носа. В такому разі мешканцем інтимної зони може стати герпес 1-го типу.
 2. вертикальний – від матері до дитини через плаценту, якщо зараження відбулося протягом вагітності, а якщо мама була хвора раніше, вірус може передатися під час пологів. У будь-якому разі під загрозою опиняється нервова тканина малюка;
 3. аутоінокуляційний (самозараження) – перенесення вірусу, приміром, з обличчя на статеві органи;
 4. побутовий – є ризик, що нехтування гігієною органів продовження роду дасться взнаки, й вірус залюбки перекочує до нового господаря через інфіковані речі. 

Раптове пробудження

Варто впустити непроханого гостя в організм і… назад його вже не виштовхати. Відтепер вірус міцно триматиметься за нервові клітини в очікуванні свого зіркового часу. Скажімо, коли імунітет господаря дасть слабину. Серед інших активаторів:

 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • ГРВІ;
 • будь-які запальні процеси в організмі;
 • гормональні порушення;
 • переохолодження чи перегрів;
 • хронічні стреси. 

Швидка ідентифікація

Сила бойового духу генітального герпесу індивідуальна. У найкращому випадку людина – лише носій, що й не підозрює про мікроскопічного співмешканця й безсимптомні хвороботворні процеси. У гіршому варіанті, який буває значно частіше, вірус дається взнаки й проявляється пухирцевими висипами в інтимній зоні. Крім цього, герпес сприяє збільшенню пахових лімфатичних вузлів, набряклості статевих органів, слабкості, підвищенню температури тіла. Й усе це – під супровід нестерпного болю, печіння, горіння, свербіння. Внаслідок цього сидіти, ходити до туалету й навіть спати спокійно вже не виходить. І тільки коли пухирці луснуть, а ранки після цього загояться, людина зможе видихнути з полегшенням. Щоправда, це може тривати місяць. Хто згоден на такі тортури?

Дія на випередження

Украй важливо звернутися до лікаря в перші дні появи пухирців. По-перше, спеціаліст призначить аналіз, щоб упевнитися, що це справді генітальний герпес. По-друге, він одразу складе дієвий план лікування. На щастя, нині в арсеналі протигерпетичних засобів ціла купа ефективних препаратів. А оскільки герпес любить слабкий імунітет, варто подбати і про його міць. Комплексне лікування значно скоротить терміни мук і послабить ступінь їх тяжкості. До речі, шанувальників методу під назвою «якось минеться» попереджаємо: є ризик переживати рецидиви не раз на рік, а раз на місяць.

Правила безпеки

Відсутність вірусу краща за його наявність, тому варто:

 • контролювати жагу до кохання, уникаючи випадкових інтимних зв’язків;
 • убезпечувати себе від зараження надійними методами контрацепції, зокрема презервативом;
 • дотримуватися правил інтимної гігієни;
 • раз на рік навідуватися до кабінету уролога чи гінеколога.

ЦИФРА

90 % населення земної кулі заражені вірусом герпесу, на щастя, 1-го типу.

Healthy and Happy: Гінекологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Коментарі

Ваша електронна адреса не буде опублікована * Поля обов'язкові для заповнення

Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції
Хейлопластика зі знижкою -20%!
Хейлопластика зі знижкою -20%!

Усунення дефекту губ (пластика верхньої губ / пластика Bullhorn) – корекція губ хірургічним шляхом для покращення зовнішнього вигляду, усунення косметичних