Техогляд для двигуна

Healthy&Happy » Статті » Кардіологія » Техогляд для двигуна
Головата Вікторія Анатоліївна

Головата Вікторія Анатоліївна

лікар-кардіолог вищої категорії, лікар з функціональної діагностики

Працює в Healthy and Happy

з 2015 року
Рекомендуємо також

Зміст

Парадокс – чоловіки та жінки однаково страждають на серцево-судинні недуги, однак чоловічий двигун через судини барахлить частіше. Чому?

Головна причина – недбале ставлення до свого здоров’я: небажання лікуватися, недотримання приписів лікаря та непослідовність у виконанні лікувальних заходів. І це лише частина правди. Окрім суб’єктивних факторів на серце впливають і об’єктивні причини, про які варто знати в деталях.

Три фактори ризику

  1. Стрибки артеріального тиску

Коли стовпчик тонометра показує зависокі цифри, опір у судинах зростає, й серце мусить працювати зі швидкістю боліда, що вже бачить чорно-білий прапорець фінішу. Аби виживати в режимі нон-стоп, двигун має змінювати принцип роботи. Ці зміни зменшують постачання крові до міокарда.

Але чому ж зростає тиск?

  • Негативні емоції. Чоловіки настільки обтяжені своєю соціальною роллю сильної статі, що від напруження постійно живуть у хронічному стресі. А такому стані у кров надходить адреналін – гормон, що дає змогу швидко мобілізуватися. Короткочасні мобілізації активують усі системи організму, а систематичні – шкодять, бо надлишок адреналіну провокує периферичний спазм судин.
  • Фізичні навантаження. Для непідготовленого організму спортивні подвиги – аналог хронічного стресу. Скажімо, ви вирішили: від завтра веду здоровий спосіб життя. І ось на ранок уже завзято біжите 5 км. Але забули, що у вас: а) зайва вага, б) безсоння, в) артеріальна гіпертензія. Тож обережно! Виснажливі забіги можуть вивести з ладу двигун.
  • Неправильне меню. Фахівці ставлять знак рівності між любов’ю до смаженої жирної свинини й інфарктом. Шкодять серцю і продукти з надлишком солі, яка спричиняє набряки, зокрема й периферичних судин.
  • Алкоголь. Спиртні напої розширюють судини та знімають нервове напруження завдяки уповільненню реакцій головного мозку. Однак продукти їх розпаду спричиняють стійкий спазм судинної стінки. І… підвищення тиску.
  • Тютюн. Нікотин шкодить легеням, бронхам, шлунку, мозку й судинам. Цигарки винні у спазмі капілярів. 
  1. Витівки холестерину

З віком в організмі порушується ліпідно-білковий обмін, результат – на стінках судин накопичується холестерин і утворюються атеросклеротичні бляшки. До речі, практично в усіх людей є ген, що запускає розвиток атеросклерозу. А оскільки при цьому судини звужуються і пропускають менше поживних речовин і кисню до серця, розвиваються серцево-судинні хвороби. Окрім гена, до відкладення холестерину причетні майже всі чинники, що підвищують тиск.

  1. Сексуальні негаразди

Самі по собі проблеми в ліжку – велика прикрість. А тут ще й хмиз у вогонь – нині медицина розглядає статеву дисфункцію як ранню ознаку розвитку серцево-судинних захворювань. Тому прогресивні фахівці чоловіків із неполадками інтимного характеру відправляють до кардіологів.

Правила догляду

  • Щорічне ТО. Серце – ваш мотор, тож варто дбати про нього не згірше ніж про улюблене авто. Після 35 років візьміть за правило проходити ТО серця раз на рік. І якщо спеціаліст визнав за доцільне призначити ліки – варто дослухатися.
  • Спорт. Тут головне – поступовість і помірність. На початку під час фізичних навантажень пульс не повинен перевищувати 120 уд./хв. До речі, спортивні навантаження – прекрасний спосіб боротьби з наслідками стресів, адже м’язове напруження допомагає виводити з організму зайвий адреналін.
  • Емоції. Ліків для підтримки серця сотні. Та робіть ставку не на фармацію, а на вміння проявляти емоції. Недарма статистика свідчить, що більш емоційні чоловіки живуть довше. Тож учіться правильно «випускати пар», любі чоловіки.

Не гладшати!

Жирова тканина є джерелом жіночих статевих гормонів – естрогенів. Їх надлишок пригнічує вироблення тестостерону в чоловічому організмі, й це загрожує не лише сексуальними невдачами. Доведено, що існує зв’язок між кількістю чоловічого гормона та здоров’ям серця. Тож чоловіки – тримайте форму!
Правила догляду за серцево-судинною системою width=
Вікторія ГОЛОВАТА, лікар-кардіолог вищої категорії, лікар з функціональної діагностики

“Малорухливий спосіб життя зумовлює появу зайвих кілограмів, які негативно впливають на судини. До того ж, частота пульсу в чоловіків, котрі віддають перевагу дивану, на 20 % вища, ніж в активних осіб. Отже, серце швидше зношується”.

Healthy and Happy: Кардіологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Facebook
Twitter
Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!