Соло кишківника

Коли душа співає – це чудово, а ось якщо свої нотки вставляє ще й шлунок, то тут уже не до сміху. Тим паче, коли арія звучить у присутності інших.

 

Лариса СИТНЮК, лікар-гастроентеролог вищої категорії

“Під маскою надмірного газоутворення можуть ховатися небезпечні захворювання шлунково-кишкового тракту”.

 

Диригує шлунок

Раді повідомити, що відходження газів – природне явище. Пояснень цьому кілька:

Переробка їжі. Тільки-но зуби впоралися зі своєю частиною роботи, до справи береться шлунок: у ньому відбувається ферментація та перетравлювання їжі, а разом із тим – і газоутворення. Після шлунка гази мандрують до кишківника, де їх може накопичитися до 200 мл. І це норма.

Ковтання повітря. Під час жування порції повітря потрапляють у шлунок без можливості повернутися назад, адже на заваді стоїть спеціальний м’яз – кардіальний сфінктер. Тому його дорога – вперед до іншого отвору.

Робота бактерій. Оскільки перед виходом назовні перетравлена їжа проводить у товстому кішківнику майже добу, там прописується ціла купа бактерій. Як будь-які живі організми, вони їдять і випускають гази.

 

Диригує метеоризм

Отже, з огляду на природність газовипускання, поодинокі постріли позаду не повинні вас бентежити. Але бувають ситуації, коли йдеться про кулеметні черги. Це означає, що у вас метеоризм: їжа повністю не перетравлюється, й починається процес бродіння з надмірним утворенням СО2. Реклама з повітряними кульками доречна саме тут. Науці відомі дві причини:

Неполадки з кишково-шлунковим трактом. Спровокувати вихід газів можуть: гастрит, холецистит, панкреатит, синдром подразненої кишки, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, дисбіоз кишківника.

Вживання специфічних продуктів. Посилюють газоутворення фрукти: яблука, груші, сливи, персики, виноград і овочі: цибуля, часник, бобові, всі види капусти, редька, а також газовані напої: шампанське, пиво й навіть лимонад, а також молоко, чиї компоненти погано перетравлюються у дорослих людей.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.