Смикається око? 5 причин нервового тику

Око, що поза вашою волею підморгує оточуючим, у 99 % випадків свідчить про пустощі нервової системи. Однак є й інші причини. Які?

5 причин нервового тику

Юлія ЗИКІНА, невропатолог I категорії

“Те, що ми відчуваємо, як смикання повік, називається «гіперкінезом» і трактується як симптом подразнення очного нерва та спазм очних м’язів”.

5 причин нервового тику

Зазвичай цей феномен не свідчить про серйозний недуг, а лише натякає на похибки у способі життя. Розберімося, що ми робимо не так.

  1. Нервуємо. Через стрес зростає кількість адреналіну й кортизолу, результат – невроз і нав’язливі рухи. Пийте валеріану, відвар ромашки та меліси – й забудете про нервовий тик.
  2. Нехтуємо магнієм. Ви часто кричите і дратуєтеся? Винен дефіцит магнію. Перевірте його рівень і пийте какао, їжте чорнослив, житній хліб, петрушку, шпинат, гарбузове насіння, фініки, волоські горіхи.
  3. Виснажуємо зір комп’ютером. За комп’ютером кількість зморгувань мінімальна, звідси й синдром сухого ока. Щоб запобігти, відволікайтеся і користуйтеся очними краплями.
  4. Читаємо у транспорті. Звичка насолоджуватися світовими шедеврами в рухомому об’єкті напружує очні м’язи через постійну зміну відстані й перепади в освітленні.
  5. Недосипаємо. Вчені наполягають, що дефіцит сну руйнує клітини мозку, й навіть пов’язують із ним розвиток хвороби Альцгеймера. Що вже казати про посмикування повік від стабільного недосипання. 7–9 годин – мінімум, закладений генетично.

Що робити?

  • пити менше збуджувальних напоїв – кави та чаю;
  • не вмиватися крижаною водою, бо переохолодження посилює посмикування;
  • робити компреси з перетертого листя герані на повіку на 15 хв;
  • замружувати очі на пару секунди, а потім різко їх розплющувати, й так 5 разів.

Серйозні причини!

Якщо смикання триває понад місяць і докучає переважно на нижній повіці, серед можливих пояснень – неврит лицьового нерва, запалення середнього вуха, атеросклероз судин головного мозку та навіть початок інсульту чи пухлина мозку. Тож терміново до лікаря!

Healthy and Happy: Неврологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.