Розмір грудей: 0:5?

Деяким представницям дамського товариства «щастить»і з бюстом, а деяким… природа дає, м’яко кажучи, скромні форми. Чому так?

Яків ТЕРСЕНОВ, хірург-онколог вищої категорії, кандидат медичних наук

“За законами природи зовнішні особливості людини від самого зачаття вже визначені на генетичному рівні. Це стосується й розміру молочної залози”.

 

Канони жіночої краси в різні часи були далеко не однаковими. Приміром, в епоху середньовіччя ідеалом вважалися маленькі груди, бо це відповідало уявленням про чесноти за християнськими принципам. А от за часів Ренесансу справжні красуні мали пишні форми та чималий об’єм бюста.

 

Дівочі принади

Хоч би що диктувала мода, а розмір грудей диктують…

Генетика. Особливості форми та розмір молочних залоз передаються у спадок, причому не обов’язково за материнською лінією. Тут може йтися про об’єми навіть від татової бабусі.

Пубертат. Незадоволеність власним тілом укупі з експериментальними дієтами, а також гормональні збої неабияк зашкодять бюсту в дорослому віці.

Вага. Розмір принад залежить від кількості кілограмів. Молочні залози, як відомо, складаються з двох основних елементів – жирової та залозистої тканин. Тож зайві сантиметри на талії неодмінно позначаться і на бюсті.

Вагітність. А ще об’єм молочної залози збільшується за рахунок гормональних змін в організмі. Показовий випадок – майбутні мами. Щоправда, ефект короткочасний і після припинення вигодовування дитини розмір грудей стає таким, яким був до цього, а іноді навіть зменшується.

 

Імплантатовий ідеал

«Хочеш мати гарний бюст – їж багато капусти!» – знайома багатьом дівчатам фраза, чи не так? J Проте круглий овоч безнадійно неефективний. Чого не скажеш про мамопластику. До речі, «штучні» груди вигадали французи в середині XIX століття. Тоді як наповнювач використовували жир тварин, віск або парафін. Це було жахливо, адже часто результат операцій був не той, який планувався, й сепсис згубив не одну мрійницю про солідні форми. Сучасні імплантати до тваринництва та бджільництва стосунку не мають, однак потребують індивідуального підбору та кваліфікованого хірурга.

 

Жіночий ексклюзив

Перший бюстгальтер створили англійці в 1886 році. Тоді цей нині звичний елемент одягу мав назву «пристосування для поліпшення форми грудей» і нагадував два чайні сита, скріплені стрічкою.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.