Розгладити зморшки: у пошуках правди

Healthy&Happy » Статті » Дерматологія » Розгладити зморшки: у пошуках правди
Кучма Ганна Анатоліївна

Кучма Ганна Анатоліївна

лікар-дерматовенеролог другої категорії, лікар-дерматовенеролог дитячий

Працює в Healthy and Happy

з 2012 року
Рекомендуємо також

Зміст

Ботулотоксин – одна з найбільш знаних речовин в індустрії краси. Хтось покладає на нього всі свої надії, хтось вважає небезпечним. А що насправді?

Розгладити зморшки: у пошуках правди

Анна КУЧМА, дерматовенеролог ІІ категорії

«Заслуговують на довіру лише сертифіковані, перевірені часом та досвідом лікарів-дерматологів препарати ботулотоксину. Користуватися незареєстрованими засобами небезпечно, оскільки є ризик неконтрольованих реакцій»

Міф № 1: Ботулотоксин – отрута, що шкодить здоров’ю

Факт лишається фактом – це таки отрута. Проте сам по собі препарат із токсином не становить небезпеки. Інакше його не вводили б немовлятам для лікування кривошиї чи пацієнтам із вродженою косоокістю. До речі, першим ботулотоксин для косметології відкрив офтальмолог Алістер Каррутерс. Він помітив, що побічна реакція введення токсину – розгладження мімічних зморшок. Це відбувається за рахунок тимчасового блокування м’язів обличчя. В результаті не тільки зникають уже наявні мімічні зморшки, а й не утворюються нові, навіть якщо ви віртуозно володієте виразною мімікою.

Про цю дивовижну особливість токсину ботулізму лікар розповів своїй дружині, яка, на щастя мільйонів жінок, виявилася дерматологом. Вона підхопила ідею і почала першою практикувати ін’єкції в салоні краси. Згодом, а було це 30 років тому, «епідемія» ботулотоксину захопила США, а потім і весь світ.

Міф № 2: Токсин ботулізму здатний перетворити обличчя на маску

Якщо ви довіритеся професіоналу, то можете бути спокійними за своє обличчя. Проте варто майстру неправильно обрати місце уколу чи порушити дозування – ін’єкція з токсином перетворюється на ворожу диверсію. Відтоді ви станете прекрасною кандидатурою для зарахування до шпигунської команди. Навіть у розпачі жоден м’яз не викаже ваших переживань. Не засмучуйтеся, цей процес оборотний: згодом (через 3–6 місяців) дія токсину поступово припиняється, й нові нервові закінчення починають проростати. У разі невдалої процедури можна прискорити цей процес.

У нагоді стануть методи, що посилюють кровообіг:

  • масаж;
  • фізпроцедури – електрофорез, міостимуляція чи мікроструми;
  • походи в лазню чи сауну.

Міф № 3: Токсин спричиняє звикання

Ні, за умови, що ви не зловживатимете ін’єкціями. Один раз на рік – ідеальний варіант, якщо ви досить врівноважена та спокійна людина, й раз на півроку, якщо бурхливі переживання постійно відтворюються на вашому обличчі. Частіше розгладжувати мімічні зморшки спеціалісти не радять, інакше м’язи можуть атрофуватися і з часом почнуть провисати. Особливо це стосується старших дам, у яких гравітаційний птоз (природне опущення м’яких тканин) посилюється через унеможливлення рухової активності за допомогою ін’єкцій.

Міф № 4: Препарат, попри багаторічне використання, все ще загрожує ускладненнями

Ні, не загрожує, якщо до справи береться профі.

Якщо ні, можуть бути неприємності. І треба знати, які саме:

  • птоз повік, коли очі затуляються, але не розплющуються, бо проблематично підняти верхню повіку;
  • протилежна крайність – око перестане повністю заплющуватися;
  • може порушитися сльозовиділення. Треба бути готовим, що сльози з’являтимуться не тільки під час перегляду драматичних фільмів, а й просто так – у магазині чи на вулиці;
  • результатом невдалої процедури в нижній частині обличчя можуть бути асиметрична посмішка, або, якщо помилки припуститися в районі шиї – може бути проблематично ковтнути навіть вівсянку.

Міф № 5: Використовувати ін’єкції можна тільки після 40

Насправді все залежить від показань. Якщо активна міміка спровокувала появу глибокої міжбрівної зморшки чи гусячих лапок у 25, то нічого не заважає використати ботулотоксин. А ось раніше 18 років робити уколи краси зарано, запевняють спеціалісти.

Healthy and Happy: Дерматологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Facebook
Twitter
Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!