Реальне розвантаження

Шампанське випито, ліричні герої стоять серед розсипаного конфеті й замислюються над непевністю майбутнього… Саме таку постноворічну обстановку змальовує «аббівський» хіт Happy New Year. А нам до цієї картинки потрібно додати миску олів’є, яку не змогли подужати з учора. Що поробиш, пам’ять поколінь змушує нас готувати багато, з запасом. У результаті новорічні бенкети переростають у різдвяні та тривають тижнями. Ясна річ, що на користь вони не йдуть. Тож найкращим рішенням після щедрих застіль стає перепочинок: лайт-меню та правильний питний режим.

Тетяна АНІСТРАТЕНКО, лікар з гігієни харчування вищої категорії

“Обов’язково врахуйте, що захворювання ШКТ та цукровий діабет є протипоказаннями для розвантажувально-дієтичної терапії”.

Генеральне прибирання

Суть розвантажень у тому, щоб клітини мали змогу навести лад у власному домі. Вони – сумлінні господарочки, повсякчас намагаються все розкласти по поличках. Та коли мотлоху в помешканні накопичується забагато, вони не мають іншого виходу, крім порозкидати сміття навколо себе. Позбутися зайвого допомагають тимчасові обмеження в їжі. Тоді метаболічні процеси всередині клітини відбуватимуться до кінця – відходів стане менше й вони вчасно утилізуватимуться. Неодмінною умовою успіху в ході такого прибирання є достатня кількість рідини.

 

Просто додай води

На роль постачальників живильної вологи геть не годяться солодкі газовані води та пакетовані соки й нектари. Інші напої теж не проходять кастингу. Наша мета – напоїти спраглі клітини. А чай, кава, фреші, узвари, молоко, пиво – всі вони, кожний у свій спосіб, посилюють продукування сечі. Замість того, щоб наситити організм рідиною, вони беруть участь у його подальшому зневодненні. В підсумку: іншої рятівниці, ніж чиста вода, не існує.

 

У пошуках якості

Якщо ви не впевнені в тому, що фірма-постачальник дотримується всіх вимог щодо очищення води й тари, або ж ви не можете встановити фільтри вдома, здобути воду без небажаних домішок допоможуть такі поради:

  • Купуйте газовану воду – її набагато важче підробити, ніж звичайну. До того ж, СО₂ має властивості консерванта. Найімовірніше, інші речовини для подовження терміну зберігання сюди не додавали. Перед вживанням бульбашки потрібно буде вигнати – дати пляшці постояти без кришечки в теплі.
  • Оберіть надійний бювет. Що холодніша вода, то вища ймовірність того, що бювет встановлений просто над свердловиною, і вода не здійснює довгих подорожей трубами.
  • Зімітуйте джерельце. Дідівський метод фільтрації води передбачає додавання глини (її очищених різновидів в аптеках вдосталь). На трилітрову банку води – 2 столові ложки глини, дати постояти тиждень, а потім зцідити чисту воду за допомогою трубочки, аби не зачепити осад.

 

Посилена команда

Н₂О, аби виконати свої очисні функції, потребує компаньйонів. У столовій мінералці їх і так достатньо. А ось до звичайної очищеної води варто додати кілька кристалів кам’яної солі – інакше калієво-натрієвий насос клітини не пропустить рідину. Не зайвим буде й додавання кількох краплин лимонного соку, оскільки кислота потрібна для циклу Кребса (статті, які обіцяють простими словами пояснити, що це таке, підступно заманюють у нетрі біохімії; тому просто зазначимо головне: це дуууже важливий етап метаболізму).

 

У спокійному режимі

Принцип «що більше води – то краще» не спрацює. Організм – не водогін, промити його, посиливши натиск, не вийде. Норма споживання води розраховується відповідно до ваги – на 1 кг по 30 мл. Частина рідини потрапить із їжею, частина – з напоями, тож чистої води потрібно буде випити близько літра.

Як? Потроху, по два-три, максимум чотири ковтки з інтервалом у 15–20 хвилин. Основну програму потрібно завершити до 19:00 – після цього часу лишається місце хіба для склянки якогось напою. Навантажувати нирки на ніч не варто – вони, як і все тіло, прагнуть відпочинку, а не ударної праці.

 

Розвантаження – не означає голодування. Чудовим вибором стануть страви з яблук, буряка, чорносливу, гарбуза – вони поповнять припаси корисних речовин, а на виході прихоплять із собою зайве.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.