Пристрасті за принадами

Жіночі принади – мішень, у яку цілять не лише чоловічі погляди, а й гормональні порушення, стреси, травми. Аби результат їх втручання не завдав клопоту, треба знати, де шукати захисту.

 

Тетяна КАПЛАУШЕНКО, лікар УЗД вищої категорії

“Ультразвук надійно охороняє підступи до молочних залоз, передбачаючи можливі варіанти розвитку подій до 40 років”.

 

Звісно, природа не покинула нас напризволяще. Вона розробила особливий механізм захисту жіночої окраси, який стартує під час вагітності та вдосконалюється грудним вигодовуванням. Такий собі бонус за продовження людського роду. Однак буває, що природних запобіжних заходів малувато. Тож відчуття самозбереження бере гору та спонукає скористатися досягненнями людського розуму.

 

До 40: ультразвук

Коли йдеться про молодих жінок, то найкращий захисник жіночих інтересів – ультразвук. Він не завдає шкоди, не спричиняє больового ефекту і, що найголовніше, дає суперінформативну картинку внутрішнього життя молочних залоз. Молоді жінки – його спеціалізація, оскільки ультразвук ідеально бачить залозисту тканину, з якої переважно складається предмет жіночої гордості й заздрості до 40 років.

УЗД стане у пригоді, щоб визначити:

  • структуру молочної залози;
  • наявність доброякісних (кісти, фіброаденоми, ліпоми, внутрішньопротокові папіломи) та злоякісних новоутворень;
  • наявність запального процесу;
  • стан лімфатичних вузлів;
  • стан кровотоку – за допомогою спеціального доплерівського режиму.

Крім того, ультразвук неабияк прислужиться мамам-годувальницям, бо вчасно розпізнає лактостаз, який може призвести до лактаційний маститу.

Правильний час. Аби ультразвук на 100 % підтвердив свою репутацію знавця жіночої окраси, йому треба трохи допомогти. По-перше, пам’ятати про користь профоглядів: раз на рік за умови відсутності будь-яких нарікань і кожні 3-6 місяців, якщо лікаря щось занепокоїло на минулому обстеженні, або ж є негативна спадковість. По-друге, розрахувати день. В ідеалі УЗД роблять на 5–12-й день циклу, коли вирування гормонів вщухає, біль і дискомфорт у грудях, які могли докучати під час критичних днів, минають, та й настрій упевнено йде вгору.

Вікторія ХАЛАНГОТ, лікар-рентгенолог вищої категорії

“Із віком структура грудей змінюється, що потребує нового креативу в дослідницькій стратегії. На передню лінію захисту виходить мамографія”

 

Після 40: мамографія

Настає час, коли ультразвук втрачає роль головного захисника молочних залоз, поступаючись місцем мамографії – різновиду рентгенологічного дослідження. Чому? Причина проста: з віком у молочних залозах зменшується кількість залозистої складової та збільшується частка жирової тканини, завдяки чому зростають діагностичні можливості мамографії. У такому випадку вона здатна проаналізувати найменші подробиці – чи то доброякісні новоутворення, чи ворог, який у всіх на вустах.

Правильний час. Познайомитися з мамологічним апаратом варто у 40–45 років. Якщо мамолог лише фліртує, наступне обстеження можна запланувати через 1,5–2 роки. Звісно, за умови, що за весь цей час вас нічого не занепокоїть. Та якщо лікар стурбований побаченою картиною, не лякайтеся, а дослухайтеся до порад, пройдіть додаткові обстеження і заплануйте наступний візит через 3–6 місяців. Повірте, правильна тактика лікування й ваш позитивний заряд допоможуть захистити груди в будь-якій ситуації.

 

У виборі методу обстеження краще покластися на досвід лікаря. Й хоча до 40 у пріоритеті УЗД, а після – рентген-апарат, бувають ситуації, коли й у 20 років є показання до мамографії, а в 40 виникає потреба уточнити інформацію за допомогою ультразвуку.

 

Мамографія в подробицях

Діагностика дасть максимум користі, якщо:

  • під час процедури ви обов’язково обстежуватимете обидві залози. Варто для точного визначення проблемного місця, бо патологія може бути зовсім не там, де вам здалося;
  • запланувати візит на 5–12-й дні циклу, коли груди більш м’які та їх легше досліджувати. Якщо менструації для вас уже не актуальні, обирайте зручний час;
  • перед дослідженням ви не користуватиметеся дезодорантом, лосьйоном чи тальком під пахвами, бо вони можуть створити ефект плями на мамограмі.

 ___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.