Прикорм – поради молодим батькам

ГоловнаСтаттіПрикорм – поради молодим батькам
Воронюк Тетяна Петрівна

Воронюк Тетяна Петрівна

лікар-педіатр вищої категорії

Працює в Healthy and Happy

з 2008 року
Рекомендуємо також

Зміст

Перший тиждень шостого місяця

Овочеве пюре. Варена з цибулею картопля. Перебиваємо у пюре до консистенції рідкої сметани, якщо необхідно додаємо воду. Варимо у каструльці на 200 мл. Годуємо чайною ложечкою. Перший день 1-2 ложки, другий 2-4, третій 4-6 і далі в геометричній пропорції. На третій день, якщо не виявлено алергічних реакцій, додаємо моркву. На шостий день, якщо не виявлено алергічних реакцій, додаємо капусту (звичайну, кольорову, броколі). На дев’ятий, якщо не виявлено алергічні реакції, додаємо буряк. У суміш можна додати ½ чайні ложки рослинної олії. Приймаємо в обід до годування груддю.

Другий тиждень шостого місяця

Крім овочевого пюре, вводимо в раціон гречану кашу з додаванням ½ ложки вершкового масла. Варимо у каструльці на 200 мл. Годуємо чайною ложечкою. Перший день 1-2 ложки, другий 2-4, третій 4-6 і далі в геометричній пропорції. Кашу даємо на сніданок до грудного годування.

Третій тиждень шостого місяця

Крім овочевого пюре і гречаної каші вводимо творог (кисломолочний сир) (бажано Агуша для грудних дітей). Годуємо чайною ложечкою. Перший день 1-2 ложки, другий 2-4, третій 4-6 і далі в геометричній пропорції до 50 г на день. Даємо на полудник.

Четвертий тиждень шостого місяця

Крім овочевого пюре, гречаної каші та сиру вводимо в раціон яблучний сік та яблучне пюре. Видавлюємо сік 1 яблука та перетираємо одне маленьке яблуко у пюре. Годуємо чайною ложечкою. Перший день 1-2 ложки, другий 2-4, третій 4-6 і далі в геометричній пропорції до 60 мл соку 60-70 г яблучного пюре на день. Даємо на полудник. Також цього тижня вводимо до раціону половину яєчного жовтка щодня.

Важливо!

В приготуванні прикорму не використовувати  сіль, цукор.

Тетяна ВОРОНЮК, лікар-педіатр вищої категорії

“Годування суворо в один і той же самий час. Обов’язково забезпечувати комфортну для споживання консистенцію. Якщо дитина не їсть, змушувати не треба, компенсуючи нез’їдене грудним вигодовуванням”. 

Healthy and Happy: Педіатрія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції