Працюємо ЗА очно! Комп’ютерний зоровий синдром

Кажуть, краще один раз побачити. Проте коли ви вже побачите, що недобачаєте, змінити ситуацію допоможуть хіба що окуляри. Отже, краще – завчасно послухати, що каже лікар.

Комп’ютерний зоровий синдром

Валентина БІЛОУСОВА, лікар-офтальмолог

“Технічний прогрес несе не тільки медичні технології, а й дедалі більші ризики для здоров’я. І порушення зору завжди в топі”. 

Плата за прогрес

Ми сидимо в одному положенні, фокусуємо погляд на одній відстані, й через це суттєво перенапружує м’язи усередині ока. Додайте неоптимальне освітлення і розташування робочого місця і ви отримаєте чудові умови для розвитку комп’ютерного зорового синдрому. Симптоми: втомлюваність і відчуття сухості очей, а надвечір – почервоніння. Пізніше можуть з’явитися функціональні порушення, такі як гірша гострота зору, а згодом, якщо є схильність, а вона таки в багатьох є, – короткозорість чи далекозорість.

Зміна обставин

Якщо ви не готові на радикальний дауншифтинг у карпатське село без зв’язку й електрики, треба змінювати навколишнє середовище та свої звички. Тож берімося до справи негайно. Ваше перетворення відбуватиметься у двох площинах:

Пасивна. Розташуйте екран комп’ютера чи будь-якого іншого цифрового надбання цивілізації так, аби уникнути відблисків і контрастного освітлення. Позаяк вікно позаду або попереду приладу – ворог очей, а нейтральні кольори й напівтони навколо – друзі. Відрегулюйте яскравість, контрастність і колірну палітру монітора. Змінюйте яскравість залежно від інтенсивності освітлення.

Активна. Найскладніша, проте дуже дієва складова успіху – комплекс вправ. В ідеалі варто повторювати після кожної години за комп’ютером чи з гаджетом у руках. Кожну вправу виконуйте по 3–10 разів.

  • щільно заплющити очі на 3–5 секунд, потім розплющити на той самий час;
  • швидко кліпати повіками протягом хвилини;
  • робити очима кругові рухи, вісімки з максимальною амплітудою;
  • приклеїти мітку на вікні. На відстані 30 см дивитися спочатку на мітку протягом 3–5 секунд, потім перевести погляд удалину;
  • по черзі на 3–5 секунд фокусувати погляд на кінчику носа й на мітці, що розташована на відстані близько 40 см;
  • потерши одна одну, розігріти долоні та прикласти їх до заплющених очей для відпочинку.

Healthy and Happy: Офтальмологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.