Потяг до клозету

ГоловнаСтаттіПотяг до клозету
Лариса Іванівна Ситнюк

Лариса Іванівна Ситнюк

лікар-гастроентеролог вищої категорії

Працює в Healthy and Happy

з 2011 року
Рекомендуємо також
Брудна історія
Дерматологія
Брудна історія
Крути педалі!
Ортопедія
Крути педалі!

Зміст

Хвилювання – почуття індивідуальне, як, власне, і його результат. У когось від переживань пітніють руки, а хтось відчуває потребу кинутися на розшуки літер WC. У чому причина такої реакції організму на страх?

Обличчя Фобоса

Життя сучасної людини, особливо у великих мегаполісах, спонукає до чого завгодно, тільки не до внутрішнього спокою. Список фобій змінюється відповідно до викликів сьогодення – а ось реакції організму лишаються незмінними. І якщо у вас крутить у животі перед співбесідою або терміново закортіло до туалету під кабінетом начальника, не варто хвилюватися – навряд це не відомий науці кишковий вірус. Це просто результат психологічного дискомфорту.

Ведмежа хвороба

Як стрес впливає на кишківник, спитаєте ви. Все просто: під дією гормонів стресу – адреналіну та кортизолу – м’язові тканини активніше скорочуються, внаслідок чого посилюється перистальтика кишківника, й вуаля – нам кортить до МЖ. До речі, цей симптом стресу називають «ведмежою хворобою», певно, через те, що розбуджений мисливцями серед зими звір від страху справляє нужду просто на місці.

Спокій, тільки спокій

Улюблена порада Карлсона вельми доречна, проте аби знайти спосіб заспокоїтися, потрібно зрозуміти, що це фізіологічна реакція на стрес. Усвідомили? Тепер шукаємо спосіб, який дасть змогу взяти під контроль панічний перебіг думок.

Отже, у критичних ситуаціях:

  • навчіться концентруватися не на очікуваному негативному результаті, а на тому, що справді відбувається тут і зараз;
  • майте під рукою пігулки, які порадить лікар.

Задля запобігання незручним станам:

  • запишіться до психолога та скористайтеся його допомогою;
  • зверніть увагу на медитації в поєднанні з фізичними вправами. 

Кіно, та й годі

Використовуйте психологічний прийом, який допоможе гідно вийти зі стресу. Уявіть себе одночасно на сцені або на екрані кінотеатру – та у глядацькій залі. Тобто нібито ви водночас є і актором, і глядачем. Програвайте в голові свої відчуття у кожній із двох ролей. Змінивши амплуа жертви на позицію стороннього спостерігача, ви не тільки позбудетеся страху, а й зможете дати собі непогану пораду.

Чим корисне морозиво?

Лариса СИТНЮК, гастроентеролог вищої категорії

“Стрес може спровокувати алергічні реакції, тахікардію, підвищення артеріального тиску, пітливість чи розлад шлунка – все індивідуально”.

Healthy and Happy: Гастроентерологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Коментарі

Ваша електронна адреса не буде опублікована * Поля обов'язкові для заповнення

Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції
Хейлопластика зі знижкою -20%!
Хейлопластика зі знижкою -20%!

Усунення дефекту губ (пластика верхньої губ / пластика Bullhorn) – корекція губ хірургічним шляхом для покращення зовнішнього вигляду, усунення косметичних