Діагностичні можливості аудіометрії в
Healthy and Happy:

  • камертональна, мовна та тональна аудіометрія;

  • зручні та комфортні умови;

  • аудіометристи, які по сумісництву лікарі-отоларингологи;

  • доступні ціни;

  • можливість отримати детальну консультацію у ЛОР-лікаря при медичному центрі.

Аудіограма

650 грн

Аудіометрія

Ціни та спеціальні пропозиції

Аудіограма650,00
Видалення сірчаних пробок (з одного боку)380,00
Консультація ЛОР-лікаря (дорослі)820,00
Повторна консультація ЛОР – лікаря (дорослі)780,00
Промивання гайморових пазух за Proaehts480,00
Промивання мигдаликів480,00

Аудіометрія. Перевірка слуху в Health&Happy.

Поки людина добре чує, їй навіть в голову не приходить перевірити свій слух. Однак у житті може наступити моменти, коли відчувається дискомфорт в ушах (шум, закладеність), зниження слуху. Приводом для занепокоєння може стати той факт, що пацієнт постійно перепитує, підвищує голос в розмові, піднімає рівень гучності в телефоні, або в телевізорі.

Причинами зниження слуху може бути:

  • закупорення слухового каналу вушною сірою;
  • перфорація або запалення барабанної перепонки;
  • травма, яка призвела до пошкодження кісток середнього вуха.

Все це впливає на проходження звуку по повітрю – через зовнішній слуховий прохід. Крім того, може страждати слуховий нерв, який не забезпечує потрапляння сигналів у мозок. В такій ситуації порушується сприйняття звуку.

Для ліквідації будь-яких перелічених вище проблем, потрібна точна діагностика, а саме – аудіометрія.

У сучасних медичних центрах, яким є і Healthy&Happy, її проводять за допомогою декількох видів аудіометрії: камертональної, мовної та тональної. У нашому медичному центрі всі види цього обстеження включені до стандартної процедури перевірки слуху. Це дає можливість з високою точністю визначити чутливість пацієнта до звукових сигналів різної сили та висоти, а також виявити порушення функції різних відділів вуха.

Як проходить дослідження?

Проводиться аудіометрія у спеціальній звукоізольованій кабіні, щоб унеможливити відволікання пацієнта та вплив на результат сторонніх шумів. Виконують аудіометрію лише за направленням лікаря-отоларинголога або невропатолога (якщо він бажає уточнити зв’язок між зниженням слуху та шийним остеохондрозом). А проводить діагностику спеціально навчений медпрацівник – аудіометрист.

Етапи обстеження

Починається дослідження пробами з використанням камертону певної тональності та частоти. Для перевірки сприйняття звуку повітрям задіяний камертон підносять до зовнішнього слухового проходу, а для оцінки проведення звуку по кістці ніжку камертона щільно приставляють до соскоподібного відростку за вухом. При цьому секундоміром вимірюють час, протягом якого пацієнт чує звук камертону – від моменту виникнення до повного припинення. Такі проби проводять тричі, щоразу заносячи результати у спеціальний бланк.

Мовна аудіометрія – це визначення у пацієнта ступеня розбірливості мови. Для цього використовуються повітряний і кістковий телефони, а також набір спеціальних слів, записаних на електронному носії. Пацієнт повинен повторювати все, що чує в навушниках, і за кількістю сприйнятих слів фахівець оцінює стан слуху. Результати зображують у вигляді кривих в бланку, що зветься «аудіограма».

Далі перевіряють, наскільки людина добре сприймає шепіт і звичайну мову на відстані, навіщо їй пропонують повторювати слова, які вимовляє аудіометрист, стоячи на відстані 5-6 м. Після цього індивідуальна аудіограма знову поповнюється новими даними.

А завершує процедуру тональна аудіометрія. Це інструментальна методика, яка дозволяє встановити мінімальний граничний рівень чутності. Це обстеження здійснюється за допомогою електроакустичного апарату – аудіометра. Він генерує звуки у діапазоні частот від 125 до 8000 Гц. Їх подають пацієнту спочатку через зовнішній слуховий прохід, а потім через соскоподібний відросток, для чого відповідно використовують повітряний телефон і кістковий вібратор, який кріпиться на черепі за вушною раковиною. Причому кожне вухо у такий спосіб обстежується окремо.

У результаті – пацієнт отримує аудіограму, яка підсумовує результати всіх трьох досліджень. Проаналізувавши її, лікар зможе встановити проблеми зі сприйняттям частот, виявити ділянки ураження слухових шляхів тощо. А знаючи це, далі можна ефективно використати сучасні методи лікування для того, щоб скоригувати недоліки слуху.

Дана процедура не має протипоказань, безболісна та комфортна. Вона не дає ускладнень, не вимагає анестезії або навіть введення у вуха будь-яких предметів. Та й часу багато не забере – діагностика займає трохи більше 30 хвилин.

Результат обстеження зберігається на комп’ютері. А значить, якщо ви захочете переконатися в правильності діагнозу, то будь-якої миті зможете отримати копію аудіограми, щоб показати її іншому фахівцю.

Наші спеціалісти

Записатися на прийом

Залиште свої контактні дані і ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!