Неврома стопи

ГоловнаСтаттіОртопедіяНеврома стопи
Філіп Сергій Юрійович

Філіп Сергій Юрійович

лікар-ортопед-травматолог другої категорії

Працює в Healthy and Happy

з 2020 року
Рекомендуємо також

Зміст

Неврома Мортона, неврома стопи, периневральний фіброз.. Це доброякісна пухлина, яка локалізується в проекції “подушки” ступні, частіше між середнім та безіменним пальцем, може бути між 2-м та 3-м та 4-м чи 5-м пальцями.

Що це за захвоювання?

Неврома Мортона представляє собою розростання фіброзної тканини навколо гілок підошовного нерва. Частіше виникає у жінок.

Причини

Причини виникнення:

  • механічна травма ступні, особливо невеликі, що часто повторюються;
  • пласка стопа (поперечна);
  • носіння взуття на високих підборах, носіння незручного вузького взуття;
  • спадковий фактор.

Пусковим моментом є повторні множинні мікротравми, що зумовлюють компресію нерва, який проходить між 3-ю та 4-ю плесневою кісткою. Це обумовлює потовщення та набряк поперекової міжплесневої зв’язки ступні. Потовщена зв’язка веде до постійного здавлювання та зміщення медіального підошовного нерва та супроводжуючих його судин, викликаючи ішемію. В подальшому формується витягнуте веретеноподібне локальне ущільнення нерва.

Процес, в основному, односторонній, рідко 2-х сторонній. Безсимптомний перебіг невриноми можливий тільки при розмірах не більше 5 мм. Зовнішніх змін, зазвичай немає.

В подальшому з’являються зростаючого характеру болі з характерними неврологічними розладами: оніміння, відчуття поколювання, простріли, особливо після фізичного навантаження, що віддають в 3-й чи 4-й палець ступні. Вночі болі та неприємні відчуття зазвичай пацієнта не турбують. З часом біль стає гострою, пекучою, погіршуючи якість життя.

Діагностика

Діагностика включає в себе:

  • огляд травматолога-ортопеда, невропатолога;
  • тест Малдера для діагностики невроми;
  • інструментальні методи: УЗ діагностика та МРТ ступні.

Лікування

Консервативне. Це в першу чергу розвантаження ступні (ортопедичне взуття, використання плесневих прокладок та підйомників, масаж ступні, фізіотерапевтичні процедури та протизапальна місцева терапія, яка зазвичай досить ефективна при ранньому та регулярному застосуванні).

Оперативне лікування. При неефективності консервативного лікування, проводиться малоінвазивна операція по видаленню невриноми. Але слід розуміти, що існує ризик формування істинної ампутаційної невроми, тобто розростання тканини самого нерва.

Сергій ФІЛІП, лікар-ортопед-травматолог другої категорії

Healthy and Happy: Ортопедія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції
АКЦІЯ: 20% знижка на електрокардіограму
АКЦІЯ: 20% знижка на електрокардіограму

Регулярний профілактичний огляд лікаря-кардіолога – це реальний шанс уникнути таких небезпечних для життя хвороб, як інсульт, інфаркт міокарда, емболія легень.