Навіщо потрібен плановий огляд онколога, або що потрібно знати про рак шкіри

ГоловнаСтаттіНавіщо потрібен плановий огляд онколога, або що потрібно знати про рак шкіри
Корнієнко Сергій Володимирович

Корнієнко Сергій Володимирович

лікар-хірург вищої категорії, лікар-ендоскопіст першої категорії, лікар-онколог

Працює в Healthy and Happy

з 2009 року
Рекомендуємо також

Зміст

На тілі людини розташовується велика кількість родимок і різних новоутворень. Але не всі з них є безпечними. Розпізнати злоякісне новоутворення і вчасно від нього позбутися зможе тільки фахівець. Тому необхідно регулярно відвідувати дерматолога або онколога, щоб своєчасно провести лікування і зберегти пацієнту життя.

Базаліома – що це таке?

Назва базаліома походить від локалізації. Це пухлина в базальному шарі епітелію шкіри. Це один з різновидів раку шкіри. Найчастіше виникає на відкритих ділянках шкіри, наприклад, на обличчі, шиї, передпліччях, волосистої частини голови.

За зовнішнім виглядом новоутворення схоже на невелику шишку червонуватого або рожевого кольору (як роздратування після гоління). Можливі й інші варіанти її прояви, специфічного зовнішнього вигляду вона не має.

Зовні базаліома може мати такий вигляд:

Таке новоутворення може існувати дуже довго і ніяк себе не проявляти, так як базальноклітинний рак шкіри зростає дуже повільно. Проте, базальноклітинний рак явище досить поширене. Такі новоутворення шкіри складають 45-90% від усіх злоякісних пухлин шкіри. Саме тому важливо відвідувати онколога або дерматолога не менше одного разу на рік, навіть якщо пляма не турбує.

Відвідувати дерматолога або онколога необхідно, якщо ви виявили на шкірі патологічні утворення, особливо якщо вони почали турбувати або змінювати форму і колір.

Основний метод лікування базаліоми – хірургічне видалення. Якщо все зробити вчасно більше ніякого лікування не потрібно.

Якщо пухлина вчасно не видалити, то можливий її перехід в фазу швидкого місцевого зростання з проростанням в навколишні тканини і органи (м’язи, нерви, судини і т.д.).

Якщо пухлина розрослася, тоді значно збільшується обсяг тканин, які потрібно видалити при операції. Це призводить до виражених косметичних дефектів після видалення, а також істотно збільшується ризик рецидиву.

Незважаючи на те, що базаліома рідко викликає метастази, тільки в 0,3% випадків пухлина може метастазуватися в м’які тканини і кістки. Проте, якщо це відбувається – прогнози стають невтішними. Медицина практично безсила перед метастазами цього виду раку, і пацієнту залишається тільки симптоматичне лікування.

Колоректальний рак

Сергій КОРНІЄНКО, лікар-хірург вищої категорії, лікар-ендоскопіст І категорії

Healthy and Happy: Онкологія

Дуже важливо розпізнати захворювання вчасно і провести необхідне лікування, не чекаючи розростання базаліоми.

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції
АКЦІЯ: 20% знижка на електрокардіограму
АКЦІЯ: 20% знижка на електрокардіограму

Регулярний профілактичний огляд лікаря-кардіолога – це реальний шанс уникнути таких небезпечних для життя хвороб, як інсульт, інфаркт міокарда, емболія легень.