Натерло!

І в такому місці, де йод чи зеленка недоречні. А лікувальних мазей під рукою немає…

Борис КОГАН, доктор медичних наук, професор, дерматовенеролог вищої категорії

“Необхідний крок для загоєння будь-яких потертостей шкіри – дезінфекція, бодай промивання чистою водою. Звісно, антисептики – найкращі”.

 

Не пощастило

Отже, бувають прикрі випадки, коли натерло саме там, де може натерти спідня білизна (причому хоч «сімейки», хоч «боксерки» у «вдалому» поєднанні з джинсами). Під вечір і не сісти. Перш ніж бігти до аптеки, шукаймо порятунку вдома. Куди податися? У ванну? О, її креми. Дивишся, яким із них змастити постраждалу ділянку, багато думаєш. Ось після літа лишився тюбик сонцезахисного крему, покликаний захищати навіть найчутливіші частини обличчя. Чутливість – це воно, але там не обличчя, і сонце туди не світить. Ось крем, який обіцяє розгладити навіть найглибші зморшки. Справді, будь-де?! Сміх сміхом, але такі ситуації не рідкість. То що робити?

 

Вихід є

Виявляється, серед підручних засобів найкращим буде не крем «від засмаги», а крем «після засмаги» – тут концентрація заспокійливих інгредієнтів вища. Згодиться і звичайний дитячий крем. Перш ніж наносити засіб на шкіру, місце потертості варто промити хлоргексидином. Професіонали радять брати цей антисептик із собою повсякчас, і особливо – в поїздки. Коштує розчин 0,05 % хлоргексидину біглюконату копійки та продається в усіх аптеках, при цьому має широку сферу застосування: може однаково стати в пригоді й у профілактиці венеричних захворювань, і під час обробки саден і промивання ран. Ще один цінний препарат, цього разу антибактеріальної дії, котрий допоможе у скрутну хвилину – мазь на основі мупіроцину.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.