Надійний фундамент

Голова, як відомо, об’єкт темний і мало досліджений. Але знання про фундамент, на якому вона спочиває (навіть у розпачі), допоможе пролити світло на багато пов’язаних із нею питань.

Ігор ГОЙ, масажист

“М’язи шиї чимось схожі на жувальну гумку – аби зберігати їх еластичними, потрібні регулярні розтягування”.

Шкільна арифметика

Серед численних скарг хворого з діагнозом «офісний працівник» – підвищена стомлюваність, чутливість до змін погоди, втрата уваги та інші ознаки раннього старіння (страшнувато, правда?) І ноги цих проблем ростуть буквально від самих вух J, де кріпляться до голови м’язи шиї. Сидячи за комп’ютером, ми тримаємо голову злегка нахиленою вперед, спричиняючи постійне напруження задньої групи м’язів, яке і призводить до спазму та неприємних симптомів. Вени більш чутливі до шийних негараздів, ніж артерії, тож насамперед погіршується відтік крові, спричиняючи порушення газообміну. Щось на кшталт шкільної задачі з трубами й басейном, у який щось затікає й витікає з різною швидкістю. Будь-який сантехнік скаже, що за трубами потрібен догляд, бо замуляться чи й прорвуть.

 

Любить – не любить

Шиї до вподоби не все, що ми з нею виробляємо. Скажімо, вона не терпить кругових обертів головою (класика шкільної зарядки) й нахилів уперед. Аби догодити любій шиї, пам’ятайте, що вона відпочиває й розслабляється, тільки коли закинута назад. Тож ніяких подушок – валик під шию, та й годі. Ще шиї до душі регулярні вправи на розтягування та зміцнення м’язів. І це, повірте, простіше, ніж ви думали.

Для розтягування:

  • сидячи у кріслі, закидаємо голову назад і робимо легкі півоберти, похитування у різни боки;
  • нахили голови до правого та лівого плеча.

Періодичність: щодня. Виконувати повільно, без напруги, з фіксацією на 10–15 секунд у крайньому положенні.

Для зміцнення:

  • нахили, але з подоланням опору. Утримуємо голову руками й намагаємося нахиляти її назад, ліворуч і праворуч. Тільки не вперед, бо передні м’язи шиї й так добре розвинені.

Періодичність: двічі на тиждень.

 

У спортзалі

Треба не соромитися повідомляти тренеру про проблеми з шийним відділом хребта. Тоді спеціаліст зможе адекватно розписати навантаження. Дуже корисна для шиї йога, але теж за умови кваліфікованого та поінформованого про ваше самопочуття фахівця.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.