Куди подівся мій нульовий?! Гінекомастія

ГоловнаСтаттіКуди подівся мій нульовий?! Гінекомастія
Яків Олександрович Терсенов

Яків Олександрович Терсенов

лікар хірург-онколог вищої категорії, кандидат медичних наук

Працює в Healthy and Happy

з 2018 року
Рекомендуємо також
Брудна історія
Дерматологія
Брудна історія
Крути педалі!
Ортопедія
Крути педалі!

Зміст

Соски з’являються в ембріона приблизно за тиждень до появи дівчачих або ж хлоп’ячих ознак. Здавалося б, на цьому розвиток грудних залоз у чоловіків може припинятися – рудиментарний орган усе-таки! Та не все так просто: трапляється, протягом життя через різні причини груди набувають жіночих форм.

Коли Інь домінує

Проблема одна: груди збільшуються. Та причин, чому так відбувається, – як зірок на небі. По-науковому надмірна пишність чоловічих форм називається гінекомастією, і буває вона двох видів: справжня й помилкова.

  • При несправжній гінекомастії розмір чоловічих грудей збільшується за рахунок жирової тканини, як правило, при надлишковій масі тіла. Спосіб лікування тут зрозумілий – поменше сидіння за комп’ютером і шкідливих смаколиків.
  • Істинна гінекомастія характеризується утворенням залозистої тканини, притаманної лише жіноцтву. Найчастішим проявом є помітні при пальпації вузлики в районі соска та ареоли. Словом, якщо в грудях з’явилося щось, чого ви не спостерігали там раніше, й до того ж відчувається біль – це сигнал того, що каверзують гормони.

Ендокринні гойдалки

Гормональний дисбаланс може бути тимчасовим явищем. Так, наприклад, якщо у кров новонародженого потрапляють материнські гормони, під їхнім впливом грудні залози немовляти збільшуються. В такому разі припухлість триває недовго: за два-три тижні вона стухає.

Наступний період, коли зростає ризик гормональних перипетій, – це підлітковий вік. Трапляється, в ході статевого дозрівання жіночі гормони надто квапляться й випереджають тестостерон. Хлопчик відчуває біль, в його грудях промацуються вузлики. Зазвичай у такій ситуації призначається хіба що симптоматична терапія. Кінець гормональних вибриків і початок регулярного статевого життя часто кладуть край негараздам без серйозного втручання лікарів.

Прояви гінекомастії можуть виникнути й після 55 років, коли кількість тестостерону знижується, а жіночі гормони складати повноваження не збираються. Таких чоловіків лікарі оформлюють на диспансерний нагляд, щоб не пропустити рак простати: інколи першим симптомом недуги є саме збільшення грудей.

Керівники під загрозою

Гінекомастія також може свідчити про збої в роботі ендокринних органів, спровоковані пухлинами. Гіпофізу здебільшого загрожують доброякісні новоутворення. Ясна річ, що «доброго» тут не надто багато: адже гіпофізу, «босу над гормонами», ніщо не повинно заважати безперебійно здійснювати його керівну функцію. Небажаною є й ситуація, коли уражені пухлинним процесом наднирники починають продукувати надмірну кількість «жіночих» статевих гормонів.

У тенетах повсякденності

Гормональний фон може постраждати не лише від вищезгаданих загрозливих захворювань, а й від щоденних звичок.

Напругу після робочого дня в офісі допомагають зняти комп’ютерні ігри? Завважте: наші предки не виплескували адреналін перед екраном, а ганялися за мамонтами вживу. Тож вони напевно не страждали від застійних процесів в органах малого таза й не стикалися з таким наслідком гіподинамії, як зниження продукування тестостерону.

Робочі стреси допомагає зняти келишок пива? Теж не найкращий варіант. І річ не тільки у фітоестрогенах, які тривалий час вважалися головними підозрюваними у справі зникнення мужніх форм, а й у тому, що хмільний напій помітно стимулює апетит.

За надмірної ваги картина змінюється не тільки ззовні, а і зсередини. Жирова тканина відіграє роль «депо» жіночих статевих гормонів, і до надлишкових відкладень у районі грудей додаються ендокринні ризики.

Вочевидь, тим, хто веде малорухливий спосіб життя та на повну відається гастрономічним спокусам, слід переглядати спосіб життя просто зараз. Адже на кону – чоловіча привабливість і здоров’я.

Тестостероне, вертайся!

Якщо чоловічі груди розпишніли, варто з’ясувати причину, пройти терапію – і все зайве зникне. В разі порушення гормонального обміну спеціаліст призначить лікування, котре поверне тестостерону його втрачений статус. Як правило, прописують препарати рослинного походження, які допомагають організму утилізувати жіночі гормони. Якщо лікування не допомагає, вузлики видаляють хірургічно.

Гінекомастія

Яків ТЕРСЕНОВ, лікар-хірург-онколог

“У більшості випадків збільшення грудей – суто косметичний негаразд. Але є ймовірність переродження вузлової гінекомастії в рак грудей”.

Healthy and Happy: Онкологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Коментарі

Ваша електронна адреса не буде опублікована * Поля обов'язкові для заповнення

Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції
Хейлопластика зі знижкою -20%!
Хейлопластика зі знижкою -20%!

Усунення дефекту губ (пластика верхньої губ / пластика Bullhorn) – корекція губ хірургічним шляхом для покращення зовнішнього вигляду, усунення косметичних