Уже давно доведено, що залізний кінь зміцнює здоров’я вершника. Проте їзда на двоколісному має певні ризики, як і будь-який інший вид активності. Розберімося, чого очікувати від велотренувань.
Дефекти рулювання
Мабуть, усі в курсі, що їзда на велосипеді позитивно пливає на людський організм: зміцнює опорно-руховий апарат, покращує роботу серцево-судинної та дихальної систем, робить тіло струнким і підтягнутим, нормалізує психоемоційний стан. Та є й інший бік медалі. Отже, найпоширеніші помилки їзди на велосипеді та прості рекомендації, як їх уникнути:
- Фальстарт. Якщо з перших виїздів після зимової сплячки велосипеда долати марафонські дистанції, рідина в суглобах не встигатиме відновлюватися, звідси можливе болісне відчуття “хрусту” в колінах. Щоб цього не сталося: по-перше, починайте з коротких маршрутів і поступово збільшуйте кілометраж. По-друге, не забудьте, що коліна можуть страждати й через невідповідність регулювання керма та сідла до вашого зросту.
- Синдром Геракла. Якщо ви не гонщик Формули-1, то встановлення нових рекордів швидкості краще залишити професіоналам, бо надмірні навантаження негативно впливають на серцево-судинну систему. Лікарі наголошують, що адекватна частота обертів педалей – 80 за хвилину, це близько 15–20 км/год. Щодо тривалості тренувань – 2 годин вистачить.
- Протиударний ефект. Травматизм – іще один велоризик. Щоб не винуватити потім свого двоколісного, перед їздою перевірте його на справність. І не нехтуйте спортивним екіпіруванням: шолом, окуляри, пальчатки та наколінники убезпечать у разі падінь, а вміння правильно групуватися вбереже від переламів.
- Водний баланс. Досить поширена проблема серед велосипедистів (особливо аматорів) – зневоднення. Неважливо, на які дистанції ви плануєте заїзди, обов’язково візьміть пляшку з водою.
- Трапеза за графіком. Опосередковано велодруг може спричинити проблеми з ШКТ. Як? «Голодними» марафонами. Не забувайте поповнювати сили та заправляти шлунок їжею за 1–1,5 години до та через такий самий час після їзди на велосипеді. А якщо у планах прогулянка понад 2 години, беріть із собою перекус.
Дослідники з Університету Пердью (США) довели, що регулярна та правильна їзда на велосипеді знижує ризик хвороб серця на 50 %.
Якщо двоколісний транспорт не відповідатиме фізичним параметрам наїзника, замість користі він може завдати шкоди
Healthy and Happy: Ортопедія і травматологія
___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.