Кращий хелікобактер – мертвий хелікобактер

ГоловнаСтаттіКращий хелікобактер — мертвий хелікобактер
Пузенко Євгенія Анатоліївна

Пузенко Євгенія Анатоліївна

лікар-гастроентеролог вищої категорії

Працює в Healthy and Happy

з 2015 року
Рекомендуємо також

Зміст

Хеликобактеріоз – це інфекційне захворювання, що вражає вихідний відділ шлунку та дванадцятипалу кишку. Його збудником є ​​бактерія, яка отримала свою назву за назвою відділу шлунку, в якому знаходиться.

Що ти є, інфекція?

Інфекція була відкрита більше 30 років тому австралійський вченими Баррі Маршалом та Робіном Уорреном. В 2005 році за це відкриття вони отримали Нобелівську премію в медицині та фізіології.

Хелікобактер має форму спіралі, довжиною 3,5 і завширшки 0,5 мікрон. Така форма і наявність джгутиків дозволяють бактерії легко проникати через густий шар шлункового слизу. В процесі своєї життєдіяльності вона продукує речовини, які мають лужну реакцію, що дозволяє їй виживати в агресивно кислому середовищі шлунку. Бактерія викликає підвищене утворення кислоти, руйнує захисний слизовий бар’єр, роблячи незахищені ділянки стінки шлунку доступними соляній кислоті. При цьому здатна впливати на зниження утворення лужного балансу в дванадцятипалій кишці. Крім того, бактерія колонізує слизову шлунку і в залежності від різновиду штаму, викликає запальні, ерозивно-виразкові ураження і онкологічні захворювання: аденокарциному і лімфому шлунку. Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла Нр до облігатних канцерогенів.

Способи зараження

Відповідно до сучасних досліджень хелікобактер викликає інфекційний гастрит у всіх заражених, спосіб передачі – контактно-побутовий, тобто заразитися можна при контакті з інфікованими продуктами харчування та водою, а так само через поцілунки, особисті речі. Зараження зазвичай відбувається в дитячому віці, без лікування бактерія залишається в організмі протягом усього життя, а захворюваність інфекцією збільшується з віком. Бактерія має відносну стійкість до навколишнього середовища – при кип’ятінні вона гине миттєво, при обробці дезенфекційним розчином – протягом декількох хвилин.

В останні роки вивчається роль Нр у ішемічній хворобі серця, атеросклеротичному ураженні судин, ряду алергічних та аутоімунних захворювань. Залежно від стану захисних факторів шлунку запальний процес може протікати або без симптомів, або з вираженою симптоматикою.

Симптоматика

Основним клінічним проявом є больовий синдром. Відзначаються гострий, ниючий, тупий біль у верхній частині живота, навколо пупка, в підребер’ї. Також є і неспецифічна йому симптоматика:

  • зниження апетиту;
  • відчуття важкості після їжі;
  • симптоми порушення моторики;
  • метеоризм.

Діагностика хелікобактеру

Основні напрямки в діагностиці та лікуванні хелікобактерної інфекції визначаються положеннями Маахстрітского консенсусу, який проводиться в Голландії з 1996 року європейською групою експертів. У 2016 році відбувся п’ятий консенсус, на якому були визначені ключові стратегії щодо інфекції.

Первісна діагностика проводиться за допомогою дихального тесту з радіоактивно-міченої сечовиною або фекального тесту. Використовується також імуноферментний аналіз на антитіла. Що є інформативним і надчутливим методом. Якщо є необхідність в ендоскопічному дослідженні, то використовується швидкий уреазний тест.

В медичному центрі Healthy&Happy Ви можете швидко і якісно провести всі необхідні дослідження.

Лікування

Основну роль в лікуванні Нр інфекції відіграють антибіотики. Дозування і тривалість застосування строго регламентуються консенсусом. Так само як визначення оптимального і ефективного інгібітора та пробіотика, що входять в схему ерадикації. Самолікування хелікобактеріозу є неприпустимим.

Євгенія ПУЗЕНКО, лікар-гастроентеролог вищої категорії

Healthy and Happy: Гастроентерологія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції
Ви проживаєте разом з хворим на COVID-19?
Ви проживаєте разом з хворим на COVID-19?

Пропонуємо убезпечити себе від інфікування шляхом проходження профілактичної терапії в рамках клінічного дослідження на базі медичного центру Healthy&Happy. Участь –