Контактна алергія

ГоловнаСтаттіКонтактна алергія
Вардінська Наталія Михалівна

Вардінська Наталія Михалівна

лікар-дерматовенеролог другої категорії

Працює в Healthy and Happy

з 2020 року
Рекомендуємо також

Зміст

Розповсюдженість контактної алергії на мінімум 1 алерген в загальній популяції складає 21,2%. Алергічний контактний дерматит викликає імунну реакцію на шкірі у людей чутливих до алергену. Переважно уражається лише ділянка, яка контактувала з алергеном, але інколи можуть мати місце і системні прояви.

Хто більше страждає?

Частіше алергічний контактний дерматит зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Це пов’язано з використанням прикрас, в складі яких присутні нікель або кобальт. Також останнім часом з’являються повідомлення про виникнення алергії на акрилат, який використовується у манікюрній справі. Пацієнти старше 70 років схильні до проявів алергії на антибіотики місцевої дії.

Часто зустрічаються прояви алергічного контактного дерматита у перукарів, косметологів, медичного персоналу, малярів, флористів, також спеціалістів, які контактують з металами та хімічними речовинами.

В стоматологічній практиці також є небезпечні алергени. За рахунок яких побічні реакції на стоматологічні матеріали, на жаль, збільшуються. Підвищена чутливість до компонентів може впливати як на пацієнтів, так і на медичний персонал. Вона може проявлятися алергічним контактним дерматитом і стоматитом.

В стоматології для кращого кріплення використовується праймер адгезив, його ще називають бондинговий агент або бонд, який може містити (Meth) acrylates (МА-1000)/НЕМА(2-hydroxyethyl methacrylate)/EDGMA(ethylene glycol dimethacrylate)/MMA(methyl methacrylate)/TREGDMA(trimethylene glycol dimethacrylate)/BIS-MA(Bisphenol-A dimethacryle). Дані компоненти можуть спровокувати алергічні реакції як у персоналу стоматологічного кабінета, так і у пацієнтів. На жаль, рукавички не зменшують ризик гіперчутливості до метакрилатів у спеціалістів, які працюють з ним.

Як проявляється?

За різними даними компонент перебуває в контакті із рукавичками від 20 до 40 хв. Пацієнти починають відчувати неприємні відчутті, такі як свербіж, печіння. Ділянки контакту із алергеном набувають інтенсивно рожевого кольору. Заміна рукавичок, на жаль, не зменшує агресивність алергенів.

Наталія ВАРДІНСЬКА, лікар-дерматовенеролог другої категорії

Healthy and Happy: Дерматовенерологія

Основна рекомендація – виключити контакт з продуктами, які в складі містять акрилати. Їх можна замінити на гіпоалергенні продукти.

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Акційні пропозиції
АКЦІЯ: 20% знижка на електрокардіограму
АКЦІЯ: 20% знижка на електрокардіограму

Регулярний профілактичний огляд лікаря-кардіолога – це реальний шанс уникнути таких небезпечних для життя хвороб, як інсульт, інфаркт міокарда, емболія легень.