Хвороба в законі

Лист непрацездатності

Хворіти можна по-різному. Можна культивувати в собі тривогу через іще один пропущений робочий день, а можна розслабитися в очікуванні законного листа непрацездатності. Як його отримати?

 Термін одужання

У разі загальних захворювань на кшталт ГРВІ чи грипу на вилежування в теплому ліжку спочатку дають п’ять днів. Аби розраховувати на дубль – наступні п’ять днів домашнього режиму, – потрібна повторна консультація. І якщо нежить із температурою чи гастрит і далі хазяйнують у вашому організмі, лікувальні канікули триватимуть. У разі перевищення ліміту в 10 днів дозвіл на новий період «відпустки» ухвалює лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). 

Телепатичні здібності

Між хворобою та непрацездатністю не можна автоматично поставити знак рівності, якщо пацієнт поза зоною досяжності спеціаліста. Хоч би яким на 100 % хворим ви були, аби підтвердити неспроможність горіти на роботі, спеціаліст мусить вас побачити. Хоч у своєму кабінеті, хоч у рідних пенатах. Медичні виші не вчать телепатії, тож методом телефонної діагностики довідку не відкриють, не продовжать і не закриють. Вам лишається довіритися спеціалісту й бути певним, що розносити бацили вас ніхто не відправить. Усі лікарі чітко знають, кому, коли і за що видавати листи, бо раз на рік проходять відповідний інструктаж. До речі, якщо лікарняний видали необґрунтовано, клініці доведеться заплатити штраф: фонд страхування, який опікується цією справою, прискіпливо стежить за тим, щоб не було зловживань.

Нюанси заповнення

Бувають випадки, коли листи непрацездатності перестають виконувати рятувальну місію. Більше ніж три виправлення перетворюють бланк на сміття. Найчастіше пацієнти помиляються щодо назви місця роботи. Парадоксально, але не кожен знає, як точно називається компанія, де він працює. Тож якщо сумніваєтеся, уточніть інформацію в колег.

Лист щастя

Вагітність – не хвороба, але без лікарняного теж не обійтися. Для майбутньої мами закон передбачає 126 вихідних, протягом яких вона може з чистим сумлінням забути про роботу.

Ярина ДМИТРІВ, заступник директора з якості

“Лист непрацездатності, який відкрив лікар певної клініки, має право закрити або продовжити лише спеціаліст цього самого закладу”.

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.