Хвороба мокрих шкарпеток

Неприємне відчуття, наче вступив у калюжу і ніяк не можеш із неї вийти, є наслідком підвищеної пітливості ніг. Як позбутися зайвої вологи?

Олег МЕЛЕЩЕНКО, дерматовенеролог І категорії

“Пітливості ніг доволі легко позбутися – вистачить кількох візитів до дерматолога, аби визначити причину надлишкового потовиділення та отримати дієве лікування”.

 

Чому мокро?

Зазвичай ця проблема виникає у тих, хто має проблеми з обміном речовин або нехтує якістю взуття. Але в будь-якому разі гіпергідроз, як іменують хворобу мокрих ніг у науковому світі, виникає внаслідок порушення роботи сальних і потових залоз, кровообігу в стопах. Звісно, можна ігнорувати проблему й частіше міняти шкарпетки, однак пам’ятайте, що довготривала пітливість загрожує гіперкератозом – сильним лущенням шкіри. А з цим ворогом боротися доведеться довго й нудно. До того ж, теплі та вологі місцини просто обожнюють колонії грибів, провокуючи нову напасть у вигляді мікозу. Тож думайте, чи воно вам треба?

 

Як діяти?

  1. Дієве висушування. На щастя, сьогодні позбутися гіпергідрозу нескладно. В аптеках достатній вибір косметичних засобів, що допоможуть «осушити» ступні – креми, мазі, спеціальні спреї та навіть пігулки, які блокують надмірну секрецію потових залоз і усувають неприємний запах. Також серед актуальних способів – уведення ін’єкцій ботулотоксину в стопи, що нормалізує роботу сальних залоз і ліквідовує проблему посиленого потовиділення протягом двох тижнів.
  2. Ставка на взуття. Серйозно ставитися до вибору взуття. Черевики, туфлі, чоботи мають бути лише з натуральних матеріалів, що дають змогу стопам «дихати». Спекотного сезону краще позбутися гумових шльопанців чи босоніжок із неякісного полімеру. Крім цього, будь-яке взуття потребує правильного догляду: його слід мити і зовні, і всередині й ретельно просушувати. Питання щодо натуральності також стосується шкарпеток чи колгот.
  3. Візит до фахівця. Боротися з підвищеною пітливістю краще не самотужки, а в парі зі спеціалістом. Особливо, якщо вже й без того неприємна ситуація ускладнилася грибковим нашестям. У такому разі треба чимдуж бігти до дерматолога, аби атака інфекційного мікозу не спричинила ще більшої шкоди.

 

Покращити ситуацію з пітливістю ніг допоможуть ванночки з морською сіллю та відваром ромашки.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.