Хто спотворює результат? Підготовка до аналізів

Помилки в підготовці до аналізів

Помилки в підготовці до аналізів заважають лікарям-лаборантам робити правильні висновки – особливо часто це відбувається, коли йдеться про здачу сечі. 

Біоматеріал № 1

Сеча – один з основних продуктів життєдіяльності людини. З нею організм полишає відпрацьована рідина та шкідливі елементи – сечовина, сечова кислота, креатинін. Рідкий біоматеріал є досить інформативним, аби стати предметом особливої уваги лікарів та лаборантів. Головне, доправити його до лабораторії в належному стані. 

За своїми правилами

Підготовка розпочинається з уміння привести у стан готовності всі потрібні частини тіла. Не вдаючись до подробиць, наголосимо, що чистота інтимних місць – перший крок до правильного результату. Подальші дії залежать від конкретного різновиду дослідження.

  • Загальний аналіз. За день до здачі слід забути про сечогінні препарати, буряк, моркву та інші продукти з природними барвниками. Солоне, гостре та спиртне теж не вітаються. Менструація та захворювання з підвищенням температури – вагомий аргумент, аби перенести здачу аналізу. Після ранкового душу всю цілком рідину слід помістити у контейнер для аналізу, бо баночки з кришечками вже не в моді. У ваших інтересах доправити ємність до місця призначення не пізніше ніж через 2–3 години після туалетного ритуалу.
  • Аналіз за Нечипоренко. Він подібний до загального, однак цього разу потрібна середня порція першої вранішньої сечі. Ні початкова, ні кінцева не знадобляться. Зауважте, що збирати рідину для загального аналізу та по Нечипоренку за один раз в один день неприпустимо!
  • Аналіз за Зимницьким. Збирати доведеться добу. Кожні 3 години (8 порцій) удень і вночі потрібно наповнювати черговий чистий контейнер. Важливий нюанс – якщо за 3 години вам там і не закортіло до туалету, ємність лишають порожньою. На кожному з контейнерів зазначають номер порції, час забору та кількість сечі, а на одному – кількість випитої за день рідини. Місце зберігання – прохолодний закуток.
  • Аналіз на рівень кортизолу. Крім контейнера, у гру вступає консервант (борна кислота), який вам видадуть разом із призначенням. Цей аналіз теж добовий. Ранкова порція сечі відправляється в унітаз, а всі наступні – до ємності об’ємом 2–3 літри, куди попередньо відправляється консервант. Не хвилюйтеся, увесь зібраний об’єм не знадобиться. 30–40 мл відлийте в контейнер, перед тим ретельно перемішавши піддослідний матеріал – і до лабораторії.

Кількість рідкого продукту життєдіяльності коливається в межах від 0,6 до 2,6 л на добу.

Ольга ПОЛЯКОВА, біолог I категорії

Ольга ПОЛЯКОВА, біолог I категорії

“Якщо ви будете відтягувати момент перевезення рідкого матеріалу до лабораторії, зберігаючи його у теплі, ваш аналіз можуть заселити хвороботворні бактерії”.

Healthy and Happy: Лабораторна діагностика

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.