Хрустіти чи не хрустіти?

Healthy&Happy » Статті » Ортопедія » Хрустіти чи не хрустіти?
Барсук Євген Миколайович

Барсук Євген Миколайович

лікар ортопед-травматолог вищої категорії

Працює в Healthy and Happy

з 2009 року
Рекомендуємо також

Зміст

Питання про шкоду від звички хрустіти пальцями – на кшталт вічної дискусії про курку та яйце. Втім, цю суперечку вирішити простіше, ніж курячо-яєчну. І ми готові зробити це просто зараз.

Євген БАРСУК, ортопед-травматолог вищої категорії

“Артриту від хрустіння пальцями у вас не буде. Однак це звичка, якої краще позбутися”.

Звідки хрускіт?

Під час розтягування пальців у рідині між суглобами змінюється тиск і утворюються газові пухирці. Саме вони продукують цікавий звук. Чому ми періодично вдаємося до хрускоту? По-перше, через особливості характеру, по-друге, через фізіологічні проблеми. Якщо тріскотіння пальцями супроводжують біль, набряки й ранкові заніміння, варто зазирнути до ревматолога.

Так чи ні?

Відповідь – ні. Науково факт шкоди від тріскотіння не доведено. Це просто погана звичка й виконувати суглобам рухову місію вона не заважає. Тож хрустіть, якщо бажаєте. Головне, не зловживати. Бо якщо для вас особисто це безпечно, то для психіки навколишніх – під сумнівом. Це, як мінімум, може діяти людям на нерви. Звісно, ви можете обирати собі співрозмовників за принципом «роздратується чи не роздратується». А можете замислитися, де коріння вашого надмірного хрускоту?

Не нервуйте!

Зазвичай пальці пускають у хід надто часто через психологічні причини. Такий собі невротичний нав’язливий рух, як і багато інших: одні люди в критичних ситуаціях, скажімо, почухують ніс, інші – колупаються в ньому, хтось накручує своє волосся, ризикуючи залишитися без частини шевелюри. В кожного свої недоліки, як висловився герой фільму «У джазі тільки дівчата». Однак варто таки з ними поборотися. Для початку – стежити за собою, звертаючи увагу, коли й чому хочеться похрустіти, та спиняти себе щоразу, як захочеться знову. Ще кращий варіант – поговорити з компетентним психологом.

Бережіть пальці!

Якщо хрустіти дуже вже активно або подовгу, можна й палець пошкодити. Так само, скажімо, длубаючись у носі, є ризик зачепити капіляр і спричинити кровотечу.

Healthy and Happy: Ортопедія, Травматологія

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Facebook
Twitter

Коментарі

Ваша електронна адреса не буде опублікована * Поля обов'язкові для заповнення

Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!