Дайте спокій!

Найнадійніший спосіб уникнути подразнень після гоління – не голитися. Тим паче, що бородані нині в моді. Не влаштовує? Розберемося, як протистояти почервонінню та неприємним відчуттям.

Борис КОГАН, доктор медичних наук, професор, дерматовенеролог вищої категорії

“Голіться акуратно, плавними рухами й не притискайте станок до шкіри надто міцно. Заповзяте гоління травмує епідерміс, звідси й подразнення”.

 

Залишки сорому

Після проходження леза по заростях на обличчі лишаються червоні плями? Причини цього явища можуть ховатися у сфері генетики та об’єктивної реальності.

Генетика. Спеціалісти кажуть, що така вже доля деяких чоловіків. Бо індивідуальні особливості шкіри – ось камінь спотикання для подразнень. Комусь бритва дарує гладеньку шкіру без жодного дискомфорту, а когось щоразу перевіряє на причетність до вислову «краса вимагає жертв». До речі, найчастіше подразнення виникають у власників сухої шкіри. Також має значення колір волосся. Блондинам щастить, бо темні волосини зазвичай грубіші за світлі, що сприяє подразненню при зрізанні.

Об’єктивна реальність. Поряд із природним відбором ідуть цілком підконтрольні фактори. Скажімо, від почервоніння більше потерпають чоловіки, що нехтують етапом підготовки. А втім, фахівці-дерматологи радять передусім очистити та розпарити шкіру, яка от-от стане епіцентром гарячих маніпуляцій. Бо завдяки цьому волосини стають м’якшими та слухнянішими й легше йдуть на контакт. До того ж, проблеми з голінням провокує брак розумного догляду за шкірою. Здивовані? Озирніться, на вулиці XXІ століття.

 

Заспокійливі не завадять

Молочко для шкіри, денні та нічні креми, очищувальні емульсії з іонами срібла вже не є ознакою жіночого туалетного столика. Чоловіча шкіра, особливо в умовах мегаполісів, потребує не менш ретельного догляду. Хтось проти? Тоді заради власного комфорту хоча б визнайте необхідність спеціальної косметики після гоління, яка у вашому випадку має бути:

  • Гіпоалергенна. А отже, не містити провокаторів подразнень – віддушок, ароматизаторів, консервантів. Якісна гіпоалергенна косметика може шокувати гаманець, однак гарантує відсутність червоних плям.
  • Заспокійлива. Спробуйте догодити своїй чутливій шкірі засобами з релакс-компонентами. Радимо спробувати препарати, що містять азулен, маточкове молочко, квітковий пилок, поліпептиди, вітаміни та саліцилову кислоту. Останній інгредієнт, між іншим, ще й упорається з таким лихом, як мозолі, псоріаз, себорея, акне та іншими вибриками дерми. Вона майстерно знешкоджує запалення і при цьому рідко сама спричиняє побічні ефекти.
  • Фотозахисна. Засоби після гоління мають оберігати шкіру від ультрафіолету. Зверніть увагу на рівень SPF: спеціалісти голосують за косметику з показником 30+. Тоді як у більшості засобів він становить 20–25.

 

На власній шкурі

Оскільки властивості шкіри – суто індивідуальні, то й лайфхаки, котрими послуговуються чоловіки для запобігання алергії або зменшення подразнення після гоління, у кожного свої. Ми поцікавилися в наших клієнтів, що саме використовують вони. Можливо, ці диво-засоби стануть у пригоді й іншим «братам по нещастю».

Павло, 35 років:

Використовую електричний тример. Після нього подразнення практично не виникає і немає потреби в додаткових засобах догляду.

Валерій, 59 років:

Користуюся станками з п’ятьма лезами й намагаюся вчасно оновлювати картриджі. Чим тупіші леза, тим більше подразнення. Після гоління – бальзам, а не лосьйон на спиртовій основі.

Ігор, 44 роки:

Попередньо готую шкіру обличчя до гоління, розпарюючи її. Використовую густий гель для гоління. Після процедури промиваю шкіру обличчя холодною водою.

Антон, 30 років:

Знайомі порадили змащувати обличчя після гоління соком алое. Часто спрацьовує, але не завжди.

Саша, 51 рік:

Моя фішка – одразу після гоління обробляю шкіру засобом проти опіків –пантенолом.

Віктор, 27 років:

Мучився-мучився і зрозумів, що мої лайфхаки не діють L Піду до лікаря-дерматолога.

 

Гостре питання

Гоління – єдина сфера буття, у якій схвалюється дискримінація за віковою ознакою. Лезо в жодному разі не має бути старим – залізне правило вдалого гоління! Частіше купуйте нові екземпляри, а якщо використовуєте станок повторно, щоразу ретельно мийте і просушуйте його.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.