Чи ви показилися?!

Собака, звісно, друг людини, але бувають варіанти. Згадати хоча би про вірус сказу, який живе у слині хворого пса. Що з цим робити, знає фахівець.

Олена ШТУРБА, лікар-терапевт вищої категорії

“Нині випадків зараження на сказ серед людей побільшало. Тож навіть якщо тварина на перший погляд здається врівноваженою, після її укусу слід негайно звернутися по медичну допомогу”.

 

Зубаті носії

Сказом людина може заразитися не лише від представників родини собачих, а й від котів, білок, їжаків, кажанів і навіть хом’яків. Звісно, в 99 % випадках винні безпритульні пси, та перш ніж годувати в парку білочку – добре подумайте, бо піна з рота та лють в очах не завжди супроводжують хворобу. Хатні улюбленці також становлять потенційну загрозу для хазяїв, скажімо, після спілкування з вуличними колегами. Але цьому легко зарадити: щорічна профілактична вакцинація – й ви спите спокійно.

 

Вірусна атака

Інфекція зі слини тварини потрапляє в людський організм не лише через укус, достатньо малої подряпини зубом. Далі вірус освоює територію з прицілом на нервову систему. Зауважте, чим ближче рана до голови, тим швидше набирає обертів хвороба. Її симптоми можуть бути полярно протилежні. Іноді в постраждалих з’являється слабкість у кінцівках і депресія – апатія така, що й шматок їжі та крапля рідини в горло не лізуть. А буває, що жертва стає гіперактивною та агресивною. Далі – параліч і летальні наслідки.

 

Швидка реакція

Будь-який укус чотирилапого потребує миттєвої дії: промити рану великою кількістю звичайної або мильної води, обробити перекисом водню та антисептиком і… хутчіш до лікарні. Проблема в тім, що вірус сказу дуже моторний і завдає смертельного удару без зайвих реверансів. Отож, що робити? На щастя, про 40 уколів у живіт, якими нас лякали з дитинства, не йдеться, вистачить комбінації однієї ін’єкції вакцини та спеціальної сироватки з антитілами в плече. За протоколом, якщо тварина покинула поле бою в невідомому напрямку, або наявність сказу підтвердили ветеринари, процедуру повторюють іще п’ять разів – на 3, 7, 14, 30 і 90-й день.

 

Будьте обачними!

Вірус сказу вирує по всій земній кулі, окрім Антарктиди, а більшість смертей від нього зафіксовано в Азії та Африці.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.