Атака молюсків

Контагіозний молюск – хвороба оригінальна. І не тільки через те, що назва натякає на морський делікатес, яким тут і не пахне, а й тому, що без бою він не здається.

 

Анна КУЧМА, дерматовенеролог II категорії

“Не варто самотужки боротися з пухирцями, бо крім розширення інфекції й появи нових висипань, є ризик рубцювання шкіри у місцях невдалого видалення”. 

 

Вірус під прикриттям

Цей молюск, як ви вже зрозуміли, зовсім не молюск, а вірусна інфекція, яка обрала місцем дислокації шкіру. Molitor hominis, який, як і решта його колег-вірусів, дуже заразний і крокує від людини до людини, щоправда, знаходячи тимчасовий притулок на рушниках, одязі, іграшках, книжках, засобах гігієни. Цікаво, що найбільший посіпака у процесі зараження – імунітет. А точніше його моральний дух. Якщо захисні сили в нормі, молюску не вдасться облаштуватися на вашій шкірі. А якщо ні, зустріч неминуче призведе до близького знайомства. Де молюск очікує нового господаря? Де завгодно. У дітлахів свій список: ясла та садочки, школи, поліклініки, дитячі майданчики. Дорослі ризикують у ліжку, бо часто до зараження призводить незахищений сексуальний контакт, а також у басейнах, фітнес-центрах, саунах.

 

Висипання із секретом

Хвороба може датися взнаки і через кілька тижнів, і через кілька місяців після зараження. А може й ніколи, а ви будете просто носієм. Та не лякайтеся, без висипань людина загрози не становить. Усе залежить знову-таки від імунітету. На вигляд висипання дуже схожі на прищики. Це для нас. А фахівець розпізнає контагіозний молюск без складних діагностичних процедур. Висипання відрізняються за:

кольором – тілесні, рожеві чи навіть жовтуваті;

розміром – від одного до десяти міліметрів;

кількістю – від кількох штук до солідних скупчень мініатюрних висипань;

розташуванням – усюди, крім хіба що підошов і долонь. У малюків найчастіше

задіяні обличчя, шия та руки. В дорослих – низ живота, стегна, статеві органи.

Здогадатися, з ким маєш справу, можна за верхівкою прищика. Вона перламутрова й ніби вдавлена до середини, а якщо на неї натиснути, з’явиться біла кашоподібна речовина. Вчені назвали хворобу, орієнтуючись саме на вміст висипань. Якщо глянути на рідину через збільшувальне скло, можна побачити малесенькі округлі часточки, які в бурхливій уяві вчених мужів скидаються на морських мешканців.

 

Особливості співіснування

Тут є два позитивні моменти. По-перше, ніякої шкоди вашому здоров’ю загалом молюски не завдають, це винятково естетична проблема. По-друге, хвороба минає сама по собі, треба лише мати таку чесноту, як терпіння. Інколи одужання може тривати від 2–3 місяців до півроку. Якщо обсипало живіт, можна й потерпіти. А якщо обличчя? Логічно, що хочеться позбутися молюска чимскоріш. Як це роблять цивілізовані люди?

  • Не лікуються самотужки. Всередині пухирців містяться віруси, й вичавивши їх вміст назовні, ви рознесете заразу по всьому тілу, й не тільки по своєму.
  • Не вдаються до народних засобів. Сік кульбаби чи чистотілу не має доведеної ефективності при контагіозному молюску.
  • Довіряють лікарю-дерматологу. Тільки він точно визначить, що це контагіозний молюск, а не щось інше, скажімо, новоутворення. І вилікує.

 

Методи дезактивації

Найпростіший спосіб – стерильні інструменти та руки лікаря. За допомогою пінцета спеціаліст знешкодить небезпечний вміст пухирців. Наступний варіант – рідкий азот, який виморожує молюска з його лігва. Також є сенс вдатися до методу електрокоагуляції, коли на ворога краси діє високочастотний струм. Є й лазерне видалення – спосіб, який допоможе без зайвої травматизації здорових тканин.

Будь-який метод передбачає обробку ранок розчином йоду кілька днів після процедури. Звісно, молюск так просто не залишить поле бою. Рецидиви можливі. Буває, через кілька місяців після видалення останнього представника клану висипання поновлюються. Й не факт, що переможений молюск більше ніколи не повернеться. Виявляється імунітет до цієї хвороби не виробляється, тож на разі головне – профілактика та кропітка робота над стабілізацією власних захисних сил.

 

У 90 % випадків молюск атакує дітей, бо їхня імунна система більш вразлива.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.