Аерофобіє, геть із літака!

Зібралися в подорож, але уява малює лише невмілих пілотів і несправні двигуни, а її величність турбулентність вривається у нічні жахіття? Маєте привід добряче покопирсатись у своїй психіці, аби не ділити мандрівку зі страхом перельотів.

Аерофобія

Дар’я САПОН, лікар-психіатр, психотерапевт, лікар функціональної діагностики, к.м.н, завідувачка відділення «Психосоматична медицина та неврологія»

“Шанс розбитися в літаку – 1 % на 10 989 000 рейсів (менше ніж 0,01 %). Якщо вас це не заспокоює, вітаю: ви переконаний аерофоб, якому належить провести ґрунтовну роботу з психологом і вийти з темної кімнати жаху”. 

Мерщій на розкопки

Звичка контролювати себе й ситуацію в нас від природи, і це добре. Без неї ми сміливо б вирушали через дорогу на червоне світло й тицяли пальцями в розетку. Та з другого боку нам в очі зухвало регоче гіперболізований страх втрати контролю, в небесних просторах ще й підсилений відривом від земної поверхні. Важливо не просто позбутися його, а й докопатися до причини, ефективніше разом із фахівцем. Інакше недолікованому аерофобу згодом не даватимуть спокою темрява, павуки чи число 666. Гадаєте, солідний страх польотів годі й порівнювати з дитячими жахастиками? Не годі, адже «льотна» фобія аж ніяк не менш ірраціональна. 

М’ячики та квадрати

Ви вже в небі, і страх розбешкетувався в нетрях психіки. Що робити? Що завгодно, аби полишити химерні простори паніки й повернутися до реальності. Дихання, на щастя, не викладають із ручного багажу, воно з нами завжди. Опануйте «квадратну» техніку: n вдихів, n пауз, n видихів, n пауз. Подружіться з сусідом – нехай веселими історіями перекриє вашу паніку. Перед польотом скачайте собі фільмів і музики, придбайте про всяк випадок протитривожний препарат і відберіть у свого пса м’ячик із твердими шипами: проминання флексогенних зон на руках стишує голос страху. 

На коня

Чому б не випити чарочку улюбленого напою перед літаком, думають недосвідчені борці зі страхом. Ох, як вони помиляються. Алкоголь, кава та чай підвищують тиск і ще більше посилюють тривожність. Та й напідпитку вас навряд чи пустять у літак, тож сп’яніння є сенс практикувати тільки в разі, якщо ви вирішили позбутися страху польоту шляхом уникнення самого польоту.

Не така й страшна

Труситеся від згадки про турбулентність іще до входження в «зону трясіння»? Ще до сходження на борт літака?! Дарма, вона не страшна. Жоден літак через неї не розбився за 110 років існування авіації.

Healthy and Happy: Психосоматична медицина

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.