Аерофобіє, геть із літака!

Healthy&Happy » Статті » Психосоматична медицина » Аерофобіє, геть із літака!
Матюха Олександр Віталійович

Матюха Олександр Віталійович

лікар-психіатр вищої категорії, лікар-психотерапевт, кандидат медичних наук

Працює в Healthy and Happy

з 2013 року
Рекомендуємо також

Зміст

Зібралися в подорож, але уява малює лише невмілих пілотів і несправні двигуни, а її величність турбулентність вривається у нічні жахіття? Маєте привід добряче покопирсатись у своїй психіці, аби не ділити мандрівку зі страхом перельотів.

“Шанс розбитися в літаку – 1 % на 10 989 000 рейсів (менше ніж 0,01 %). Якщо вас це не заспокоює, вітаю: ви переконаний аерофоб, якому належить провести ґрунтовну роботу з психологом і вийти з темної кімнати жаху”. 

Мерщій на розкопки

Звичка контролювати себе й ситуацію в нас від природи, і це добре. Без неї ми сміливо б вирушали через дорогу на червоне світло й тицяли пальцями в розетку. Та з другого боку нам в очі зухвало регоче гіперболізований страх втрати контролю, в небесних просторах ще й підсилений відривом від земної поверхні. Важливо не просто позбутися його, а й докопатися до причини, ефективніше разом із фахівцем. Інакше недолікованому аерофобу згодом не даватимуть спокою темрява, павуки чи число 666. Гадаєте, солідний страх польотів годі й порівнювати з дитячими жахастиками? Не годі, адже «льотна» фобія аж ніяк не менш ірраціональна. 

М’ячики та квадрати

Ви вже в небі, і страх розбешкетувався в нетрях психіки. Що робити? Що завгодно, аби полишити химерні простори паніки й повернутися до реальності. Дихання, на щастя, не викладають із ручного багажу, воно з нами завжди. Опануйте «квадратну» техніку: n вдихів, n пауз, n видихів, n пауз. Подружіться з сусідом – нехай веселими історіями перекриє вашу паніку. Перед польотом скачайте собі фільмів і музики, придбайте про всяк випадок протитривожний препарат і відберіть у свого пса м’ячик із твердими шипами: проминання флексогенних зон на руках стишує голос страху. 

На коня

Чому б не випити чарочку улюбленого напою перед літаком, думають недосвідчені борці зі страхом. Ох, як вони помиляються. Алкоголь, кава та чай підвищують тиск і ще більше посилюють тривожність. Та й напідпитку вас навряд чи пустять у літак, тож сп’яніння є сенс практикувати тільки в разі, якщо ви вирішили позбутися страху польоту шляхом уникнення самого польоту.

Не така й страшна

Труситеся від згадки про турбулентність іще до входження в «зону трясіння»? Ще до сходження на борт літака?! Дарма, вона не страшна. Жоден літак через неї не розбився за 110 років існування авіації.
Олександр МАТЮХА, психіатр вищої категорії, кандидат медичних наук
Олександр МАТЮХА, психіатр вищої категорії, кандидат медичних наук

“В часи, коли Булгаков закінчував медфакультет Київського університету майже тоді,  медичну практику називали не інакше, як медичною каторгою. З огляду на такі реалії залежність Булгакова, блискуче описана ним в оповіданні «Морфій», не була поодиноким випадком –  тоді чимало лікарів шукали порятунку в поширеному антидепресанті та знеболювальному”.

Healthy and Happy: Психосоматична медицина

___

Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.

Поділитися:
Facebook
Twitter

Коментарі

Ваша електронна адреса не буде опублікована * Поля обов'язкові для заповнення

Записатися до лікаря
Залиште свої контактні дані і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!