Криза струнких ніжок

Надвечір ваші ніжки відмовляються приймати рідні капці – не той, мовляв, розмір? Проблема напевне в набряках. І це не така проста й безневинна річ, як може здатися.

 

Вікторія ГОЛОВАТА, лікар-кардіолог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

“Ігнорувати щовечірні набряки – значить закривати очі на власне здоров’я та провокувати організм на більш суттєві “натяки”.

Причини та наслідки

Що таке набряклість, тлумачити не будемо, тут усе зрозуміло. А от звідки береться ця біда, розібратися варто. Причин «розбухання» ніг кілька: це і серцева недостатність, і проблеми з нирками, і порушення тиску в судинах, а також гормональні порушення і лімфовенозна недостатність через варикоз.

Закони симетрії

Часом набряки несиметричні – «пухне» лише одна нога. Отже, щось заважає гарному виведенню рідини саме тут, і цим «чимось» може бути лімфовузол, тромбоз вен або ж пухлина. Тож залишати без уваги набряклість, навіть односторонню, не варто – це симптом, що часом може свідчити про, скажімо, серцеву або ниркову недостатність, які спершу мають непомітний перебіг.

Талія і так далі

На щастя, не завжди все так серйозно. Часто антонім до слова «стрункість» стає однією з причин набряклості. Зайві сантиметри на стегнах і талії перешкоджають відтоку рідини з ніг через негативний тиск у черевній порожнині –заважає жирок. А ще – тривале сидіння в одному положенні, яке призводить до лімфовенозної недостатності. І навіть юна особа, котра вирушила в автобусний євротур (доба навсидячки), може стикнутися з такою проблемою.

 

Ходіть навшпиньках!

Тож не засиджуйтеся. Щогодини варто встати і прогулятися, ще краще – пройтися навшпиньки. Це сприяє гарній роботі венозної системи, профілактує плоскостопість і деформацію стоп, що виникають із віком. А якщо набряклість спричинив оселедець на ніч (а опісля вода без міри), допоможе разовий прийом сечогінного препарату. Втім, відрізнити тимчасову проблему від серйозного стану може лише фахівець. Отже, візиту до лікаря для власного спокою краще не уникати.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.