50 відтінків зеленого

Бежевий, білий, жовтий, зелений… Ні, це не трендова палітра фешн-індустрії, це колір слизу, що під час застуди тече з носа. Найнебезпечніший – зелений. Звідки забарвлення?

Віктор МАКАРЕНКО, лікар-отоларинголог вищої категорії

“Виділення з носа – цілком прийнятне явище при ГРВІ чи алергії. Головне – не дозволити інфекції призвести до ускладнень і кольорових перетворень”.

 

Прозорі та жовті

Підвищення температури, слабкість і потоки прозорих чи напівпрозорих виділень із носа – цілком нормальна реакція організму на вторгнення інфекції. Вірусні риніти й синусити, як і алергічний нежить, – зразок безколірних шмарклів. У процесі боротьби з агресором виділення можуть набувати жовтого відтінку. Без паніки! Це означає лише те, що бойові дії імунної системи ввійшли в активну фазу, й загиблі мікроорганізми разом із лейкоцитами та лімфоцитами пофарбували виділення на свій манер.

 

Зелені й підступні

«Винуватицею» такого забарвлення є мієлопероксидаза зелена – фермент, який приходить на допомогу імунній системі, а конкретніше її спецназу в боротьбі з бактеріями – нейтрофілам. Коли загін солдатів-нейтрофілів на чолі з мієлопероксидазою вступають у бій, виробляються елементи заліза, які, окислюючись, фарбують слиз у всі відтінки зеленого. Тож сам по собі зелений колір – не привід бити на сполох і ковтати антибіотики. Краще вдатися до допомоги сольових розчинів і проконсультуватись у досвідченого отоларинголога.

 

Густі та небезпечні

Лякати має не зелений колір слизу, а його комбінація із загущенням виділень. Серед причин – невчасне чи неефективне лікування нежитю, порушення дренажу і вентиляції при носових синуситах, запуск у носових пазухах гнійного процесу. Це вже справді небезпечно. Бо серйозне запалення в носі може дати ускладнення на інші ЛОР-органи й навіть дістатися свята святих – мозку.

 

Форма має значення

За результатами незвичного дослідження з’ясувалося, що люди з мініатюрними носиками частіше потерпають від нежитю, аніж володарі масивних носів у формі картоплини.

___
Корпоративне видання ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ” – усі матеріали охороняються законами України та міжнародними конвенціями про інтелектуальну власність. Використання матеріалів дозволяється тільки за письмовою згодою Засновника (ТОВ “ХЕЛСІ ЕНД ХЕПІ”). Відповідальність за достовірність наведених у рекламі відомостей, а також за відповідальність змісту реклами вимогам законодавства несе рекламодавець.