Клінічні дослідження
«Програма лікування хронічного обструктивного захворювання легень»

 

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) – це захворювання, при якому порушується прохідність дихальних шляхів через їхні патологічні зміни. Головна ознака хвороби – обмеження повітряного потоку, що надходить до легень. ХОЗЛ серйозно погіршує якість життя пацієнтів, бо виконання навіть найпростіших дій, скажімо, підйом сходами, може спричинити напад задухи. Недарма це захворювання входить до п’ятірки основних причин смертності. Так, за статистикою, 5 % смертей у світі та майже 2 % в Україні трапляються саме внаслідок цієї патології.

Які причини хвороби?

Найчастіше ХОЗЛ спіткає завзятих курців – у них патологія розвивається у 9 разів швидше, ніж у тих, хто не має цієї шкідливої звички. Тому на першому місці серед провокуючих факторів – активне та пасивне контактування з тютюновим димом. Крім того, розвитку захворювання сприяють такі чинники:

 • екологічна ситуація – дихання забрудненим повітрям;
 • шкідливі випари та пил у робочих приміщеннях;
 • спадковість;
 • тривала астма;
 • гіперчутливість дихальних шляхів;
 • проблеми розвитку легень у дитинстві.

Якими бувають симптоми хронічного обструктивного захворювання легень?

У більшості випадків ХОЗЛ розвивається повільно. Симптоматика його проявляється зазвичай у 40-50-річному віці. Для цієї патології характерні стійкі респіраторні симптоми:

 • кашель;
 • виділення мокротиння;
 • постійна задишка;
 • швидка втома під час фізичних навантажень.

Як лікують хворі легені?

Хронічного обструктивного захворювання легень наразі неможливо повністю позбутися. Втім, є шанс поліпшити якість життя пацієнта, підвищити толерантність до фізичних навантажень та зменшити ризик ускладнень. На допомогу приходять, здебільшого, муколітичні препарати, фізіотерапевтичні методи – інгаляційні кортикостероїди, бронходилятаційна терапія. Пацієнтам-курцям наполегливо радять відмовитися від шкідливої звички. Втім, ці заходи не завжди доводять свою ефективність. У разі якщо традиційне лікування не дає бажаного результату, пацієнти ХОЗЛ мають змогу взяти участь у клінічних дослідженнях ефективних сучасних препаратів від провідних фармкомпаній світу. Зокрема, у програмі клінічних досліджень, які здійснюються у медичному клінічному дослідницькому центрі при ЛДЦ Healthy&Happy. Це дасть пацієнтові змогу безкоштовно отримати комплексне обстеження й сучасне прогресивне лікування.

Хто може стати учасником програми у Healthy&Happy?

Взяти участь у клінічних дослідженнях можуть пацієнти:

 • від 40 до 80 років;
 • з діагностованим хронічним обструктивним захворюванням легень із середнім або тяжким перебігом.

Які бонуси програми від Медичного клінічного дослідницького центру Healthy&Happy?

У рамках «Програми лікування хронічного обструктивного захворювання легень» ви отримаєте низку безкоштовних діагностичних і терапевтичних послуг:

 1. проведення усіх передбачених програмою аналізів у європейській чи провідних вітчизняних лабораторіях: аналіз сечі, біохімічний аналіз крові, на ВІЛ, гепатит В і С та інші;
 2. здійснення всіх необхідних обстежень, як-то: спірометрія для вимірювання об’єму повітря в легенях та визначення кількості оксиду азоту у видихуваному повітрі, а також ЕКГ та рентген легенів;
 3. доступ до інноваційних медичних препаратів, а також до супутніх високовартісних лікарських засобів;
 4. досвідчені фахівці ЛДЦ Healthy&Happy гарантують постійний контроль стану вашого здоров’я впродовж лікування.

Якщо вас зацікавила пропозиція взяти участь у клінічних дослідженнях, дізнайтеся більше про програму за номером (044) 501 02 03 або пишіть на адресу trial@hh.com.ua.

Назва послугиЦіна